Reklama

Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka, venku je 7 °C

Vánoční mlsání bez práce! Podívejte se, kde vám napečou klasiku i netradiční dobroty

Tipy a názory

4.11.2021

Lenka Šimková

Pokud nepatříte k těm, které s nástupem prvních prosincových dní zapnou troubu a jejich domovy se provoní cukrem i skořicí, nebo zkrátka jen zrovna letos nestíháte napéct, nezoufejte. Ač obecně platí, že kupované cukroví nelze srovnávat s tím doma a s láskou napečeným, poradíme vám, kde si lze objednat linecké, rohlíčky, košíčky, nebo i trošku netradiční cukroví, kterým sice vybočíte z klasiky, ale rozhodně návštěvu o Vánocích nezklamete. A vězte, že právě teď je pro objednávky to nejlepší období...

KATRIN CAKE & COFFEE

Objednávky: v sekci vánoční cukroví na webu, nebo v provozovně

V cukrárně Katrin si i letos pro zákazníky připravili poměrně pestrou nabídku. A cukroví je poctivé, ručně a s láskou dělané. Vybrat si můžete z jednoho kilogramu vánočního cukroví, které nabízí pestrou paletu cukrovinek jako linecké, marokánky, medovníkové i raffaello kuličky, sádláky, kokosky, pařížské rohlíčky, ořechové vanilkové rohlíčky, rumové košíčky a spoustu dalšího. Kromě předem sestavené kolekce s výběrem toho nejlepšího z vánočního cukroví si v Katrin můžete objednat i samostatně linecké, vanilkové rohlíčky, čokoládové sádláky, raffaello kuličky i pařížské rohlíčky. V nabídce najdete také speciální vánoční cukroví bez cukru, které je vhodné pro diabetiky a objednat si můžete i domácí vaječný likér. 

Za celou kolekci obsahující kilogram cukroví zaplatíte 890 korun, u jednotlivých druhů cukroví se ceny pohybují od 200 do 425 korun. Půl kila dia cukroví vás pak vyjde na 490 korun.

Foto: Katrin cake & coffee

COFFEE LIBRARY

Objednávky: rezervace jsou možné na webu, rezervace krabičky je platná po úhradě zálohy 1 000 Kč na účet Coffee Library.
Vyzvednutí: Kazety s vánočními dezerty se budou vydávat pouze 23. prosince v Coffee Library.

Poněkud netradiční vánoční cukroví mají nachystáno v Coffee Library. Vzhledem k tomu, jakou si tato kavárna vybudovala pověst, je jasné, že jejich dárková krabička bude stát za to! Vánoční kazeta obsahuje 41 dezertů a těšit se můžete na panna cottu s malinovým přelivem, punčový řez, barletku s malinovým gelem, minitartaletku s lemon curd a zapečeným sněhem, minivěneček s vanilkovým krémem, makronky, pražskou kouli a choux s lískovým oříškem. Cena luxusní vánoční kazety je 1 590 korun.

Objednat si můžete také její menší variantu, která obsahuje 22 dezertů a zaplatíte za ni 850 korun.

Kromě samotné vánoční kazety můžete na webu vybírat i z tartaletkových mixů a dalších dezertů, v nabídce Coffee Library nebude chybět ani populární vaječný likér, slaný karamel, domácí granola, dárkové sáčky cukroví a různé další dobroty.

Foto: Coffee Library

BISTRO HELEN

Objednávky: Objednávat můžete už nyní - osobně v bistru nebo na mailu: tomeckova@helen.cz 
Vyzvednutí: Odběr bude možný 6. 12., 13. 12. a 20. 12. 2021. Upozorňujeme, že v prodeji bude omezené množství – pouze 60 ks krabiček.

Stejně jako minulý rok, i letos se Bistro Helen vydá cestou tradičně netradičního cukroví. "Jde nám o to, aby cukroví bylo nejen krásné na pohled, ale stejně tak i chutné a poctivé. Potěší navíc každého, kdo trpí alergií na lepek a všechny, kdo chtějí mlsat bez výčitek. Naše vánoční cukroví je totiž zcela bez bílé mouky a bílého cukru. To ale neznamená, že by se to na jeho chuti negativně odrazilo. Právě naopak. Sladíme javorovým sirupem, medem, panelou, třtinovým a kokosovým cukrem či ovocem a používáme pouze kvalitní suroviny od ověřených dodavatelů, nebo z vlastní výroby," uvádí za Bistro Helen Martin Vyroubal.

V dárkové krabičce o váze 500 g na vás čekají kokosky, kakaové kostky s kardamomem, brownies, lískooříškové kostky, Florentýnky, pistáciové rohlíčky s karamelem, jablečné ruličky, kakaové cookies s konopným semínkem a kokosem, makové nelinecké s marmeládou, perníkové sušenky a mrkváčky. Za krabičku zaplatíte 628 korun.

Foto: Bistro Helen

LOBSTER FAMILY RESTAURANT

Objednávky: objednávat můžete už nyní, a to osobně v restauraci, na tel.: 730 892 286 nebo na mailu: lobster@lobster-restaurant.cz 
Vyzvednutí: cukroví bude připravené k odběru od 1. prosince 2021

V Lobster Family Restaurant se do přípravy vánočního cukroví pustili poprvé v loňském roce. Letos se však můžete těšit na něco zcela jiného, co bude v duchu pravé Itálie! "Všichni milujeme klasické české cukroví. Ale přeci jen jsme italská restaurace, tak to pojmeme po našem. Letos budeme mít napečeno italské vánoční cukroví, na kterém si dal náš cukrář opravdu záležet a ladil ho několik týdnů," vysvětluje za Lobster Martin Vyroubal.

Krabička s 300 g italského vánočního cukroví obsahuje tradiční Panforte s ořechy, citrusy, sušeným ovocem a perníkovým kořením, dále italské linecké Canestrelli, "turecký med" Torrone s pistáciemi a mandlemi a nechybí ani mandlové sušenky Cantuccini.

Foto: Lobster Family Restaurant

SKLIZENO

Objednávky: můžete provádět do 4. prosince přes eshop nebo přímo v prodejně Sklizena na ul. 8. května
Vyzvednutí: na pobočce v termínu 19. až 22. 12. (den si zvolíte tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo)

Také Sklizeno nabízí o něco zdravější vánoční cukroví. Ve spolupráci se Zdravým stravováním opět vznikla kilová kolekce pro letošní rok, která je bez zbytečných cukrů, pouze z poctivých tuků a másla, z kvalitní čokolády nebo třeba z rýžové mouky či ovesných vloček.

V krabici s cukrovím najdete kešu kuličky s kokosem, špaldové linecké s citronem, čokoládové střapáče, ovocné kuličky s pistáciemi, kokosovou roládu, skořicové proužky, máslové sušenky s čokoládou, bílkové bochánky se sušeným ovocem, bezlepkové vanilkové rohlíčky, mrkvánky, ořechové pracny, Masarykovo cukroví, plněné košíčky s kešu, medové perníčky a "studentskou" v čokoládě. Cena za kilogram zdravého cukroví je 749,90 Kč.

Zároveň vás letos čeká novinka v podobě bezlepkového cukroví od Doktora Pekaře, které je připraveno se zdravé bezlepkové směsi. V kolekci naleznete třeba pohankové perníčky, rumové taštičky, skořicové krystálky, vanilkové rohlíčky, kokosové koule, vosí hnízda, Myslivecké knoflíky, linecká kolečka a čokoládové dortíčky. Cena za půl kila bezlepkového cukroví je 499,90 Kč.

Foto: Sklizeno.cz

SLADKÝ MÉĎA

Objednávky: objednávat můžete v provozovně nebo přímo na webu →
Vyzvednutí: cukroví se bude vydávat nejpravděpodobněji od 20. 12. 2021.

Dalším podnikem, kde si můžete objednat výborné cukroví, je dortové studio Sladký Méďa. Tady pro vás napečou 10 druhů tradičního domácího vánočního cukroví, a to z těch nejkvalitnějších surovin. Můžete se těšit na pařížské a vanilkové rohlíčky, makronky, kuličky raffaello, linecké s ořechovou krustou, čokokošíček se slaným karamelem, rumové rohlíčky, čokoládové lanýže s pistaciemi a v nabídce nechybí ani opilý izidor a vosátková roláda.

Ve vánoční krabičce najdete pět až šest kousků od každého druhu a zaplatíte za ni 650 korun.

Foto: Sladký méďa

ZTRACENÁ CUKRÁRNA

Objednávky: objednat lze do 15. listopadu nebo do vyprodání výrobní kapacity, a to telefonicky na tel.: 607 778 008, nebo osobně ve Ztracené cukrárně
Vyzvednutí: cukroví bude připravené k vyzvednutí od 20. do 23. 12. ve Ztracené cukrárně

Slyšeli jste o Ztracené cukrárně? Nemusíte ji nijak složitě hledat, najdete ji hned u námětí ve Ztracené ulici a napečou vám tady pestrou nabídku vánočního cukroví, které vyrábí z tradičních a poctivých surovin - zkrátka žádné směsi a náhražky zde nenajdete. Vánoční krabička obsahuje pařížské rohlíčky, moka kolečka, linecké, Išelská kolečka, vosí hnízda, laskonky, ovocné košíčky, rumové kuličky, vanilkové rohlíčky, sádlová kolečka a ořechové košíčky. Za kilo cukroví zaplatíte 650 korun. Počítejte také s tím, že při samotné objednávce je potřeba zaplatit zálohu v podobě 50 % z celkové částky. 

Foto: Ztracená cukrárna

TO PRAVÉ Z HANÉ

Objednávky: v obchůdku To pravé z Hané v Úzké ul., nebo online
Vyzvednutí: od 15. do 22. 12. 2021 v obchůdku To Pravé z Hané nebo přímo v pekárně - Mezice 15

Malý farmářský obchod To pravé z Hané se zaměřuje na produkty a potraviny z Hané a okolí v prvotřídní kvalitě. V letošním roce si přímo v obchůdku můžete objednat vánoční cukroví z Pekárny a cukrárny Mezice. Vybírat můžete z nabídky malé i velké kolekce vánočních zákusků, nechybí kilová kolekce vánočního čajového cukroví či půlkilová kolekce špaldového cukroví. V nabídce jsou také jednotlivé druhy cukroví a budou i vánočky. Za kilo cukroví zaplatíte 520 korun, půl kila špaldového cukroví vás vyjde na 330 korun. Pro více informací i další cenové nabídky se podívejte na webové stránky.

Foto: Pekárna a cukrárna Mezice

Ať už se rozhodnete péct vlastní cukroví, nebo se necháte inspirovat naším článkem a obrátíte se na profesionály, tak si hlavně o Vánocích cukroví vychutnejte společně s rodinou a přáteli. A nezapomeňte, že Vánoce jsou svátky klidu, takže žádný stres. ;-)