Reklama

Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta, venku je 14.3 °C

V Šantovce vzniklo očkovací centrum bez registrace. V provozu je každý den

Zprávy z regionu

20.7.2021 aktualizováno 28.7.2021 08:44

Autor: red

Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc otevřel v úterý 27. července v Šantovce nové místo pro očkování proti covidu-19 pro zájemce bez registrace. Očkovací centrum je v provozu každý den v době od devíti do devatenácti hodin a pro vakcínu si mohou přijít lidé, kteří nejsou registrováni v centrálním rezervačním systému.

Foto: FNOL

"Fakultní nemocnice Olomouc v reakci na požadavek ministerstva zdravotnictví rozšiřovat očkovací kapacity proti covidu-19 mimo areály nemocnic reaguje neprodleně a otevírá nové očkovací centrum. Všem kolegům a spolupracujícím institucím velmi děkuji," řekl zástupce ředitele FN Olomouc Tomáš Uvízl.

Očkovací místo se nachází v prvním podlaží Galerie Šantovka, a to v těsné blízkosti hračkářství a jen kousek od vchodu z lávky vedoucí do obchodního centra. V provozu bude každý den v době od devíti do devatenácti hodin. "Předpokládám, že zájem o očkování bez registrace budou mít hlavně lidé, kteří se zatím k vakcinaci nerozhodli. Jde nám především o to, aby počet naočkovaných v kraji narůstal," uvedl hejtman Josef Suchánek.

Očkovací tým zajistí zdravotníci z fakultní nemocnice. S administrativou pomohou zaměstnanci krajského úřadu. Zájemci se budou moci očkovat vakcínami Johnson & Johnson a Pfizer – v jeho případě mohou přijít i na druhou dávku, aniž by svoji předchozí registraci na jiném místě museli rušit – zdravotníci si totiž informace předají sami.

Nové očkovací místo najdou lidé v prvním patře Galerie Šantovka. Očkovat se mohou všichni obyvatelé od šestnácti let. "Bylo by dobré, kdyby tento krok vzbudil zájem. Prostředí nákupního centra a princip bezobjednávkového systému by mohly motivovat k očkování dosud nerozhodnuté obyvatele Olomouckého kraje," dodal hejtman Josef Suchánek.

Reklama

Zmrzlinárium Café Centro

Katalog firem » Restaurace, stravování » Cukrárny

Zmrzliny pro Vás vyrábíme z těch nejkvalitnějších surovin, péčí a láskou. Můžete také ochutnat naše zmrzlinové pralinky, nanuky a dorty. Dále připravujeme pizzu - vyrábíme si své v...