Reklama

Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna, venku je 16.3 °C

V Šantovce vznikne očkovací centrum bez registrace. V provozu bude od příštího týdne

Zprávy z regionu

20.7.2021

Autor: red

Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc zpřístupní v Šantovce nové místo pro očkování proti covidu-19 pro zájemce bez registrace. V provozu by mělo být od úterý 27. července každý den v době od devíti do devatenácti hodin.

Ilustrační foto

Foto: archiv redakce

"Fakultní nemocnice Olomouc v reakci na požadavek ministerstva zdravotnictví rozšiřovat očkovací kapacity proti covidu-19 mimo areály nemocnic reaguje neprodleně a otevře nové očkovací centrum. Stane se tak díky vysokému nasazení našich zaměstnanců během první poloviny příštího týdne. Všem kolegům a spolupracujícím institucím velmi děkuji," řekl zástupce ředitele FN Olomouc Tomáš Uvízl.

Očkovací místo v Galerii Šantovka má být v provozu od úterý 27. července každý den v době od devíti do devatenácti hodin. "Předpokládám, že zájem o očkování bez registrace budou mít hlavně lidé, kteří se zatím k vakcinaci nerozhodli. Jde nám především o to, aby počet naočkovaných v kraji narůstal," uvedl hejtman Josef Suchánek.

Očkovací tým zajistí zdravotníci z fakultní nemocnice. S administrativou pomohou zaměstnanci krajského úřadu. Zájemci se budou moci očkovat vakcínami Johnson & Johnson a Pfizer – v jeho případě mohou přijít i na druhou dávku, aniž by svoji předchozí registraci na jiném místě museli rušit – zdravotníci si totiž informace předají sami.

Nové očkovací místo najdou lidé v prvním patře Galerie Šantovka. Očkovat se mohou všichni obyvatelé od šestnácti let. "Bylo by dobré, kdyby tento krok vzbudil zájem. Prostředí nákupního centra a princip bezobjednávkového systému by mohly motivovat k očkování dosud nerozhodnuté obyvatele Olomouckého kraje," dodal hejtman Josef Suchánek.

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip