Reklama

Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, venku je 6.1 °C

V Šantovce probíhá prezentace vín Ústavu vinohradnictví a vinařství z Mendelovy univerzity

Tipy a názory

25.4.2022

Autor: red

Všichni milovníci vína by měli zbystřit. Ústav vinohradnictví a vinařství z Mendelovy univerzity bude až do středy 27. dubna prezentovat svá vína v Galerii Šantovka. Pro zájemce jsou připravené vinařské přednášky, senzorické testy a degustace.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

"Návštěvníkům Šantovky představíme nejen náš obor, ale také novinky, jakým směrem se ubírá výzkum ve vinařské tématice," říká vinařka a doktorandka Michaela Kulhánková.

Na řadu přijde také prezentace vína z produkce fakulty, která sídlí v jihomoravské Lednici. "Na výrobě vín se studenti podílejí od pěstování hroznů až po samotné plnění do lahví pod živou etiketou (pozn. jedna se o mobilní aplikaci sloužící jako nový komunikační nástroj, kdy každá láhev vypráví svůj příběh skrze videosekvenci). V nabídce najdete většinu využívaných vinařských stylů od lehkých bílých vín až ke gruzinské technologii výroby vín v hliněné nádobě zvané kvevri," říká dále vinařka.

V rámci programu si mohou návštěvníci poslechnout zajímavé povídání například o vlivu kyslíku na zrání vína či jeho sycení CO2. Zájemci si mohou vyzkoušet také senzorické testy pro degustátorské zkoušky.

Šantovka hostí lednickou fakultu v rámci projektu Šantovka Star(t)s, a to do středy 27. 4. Otevřeno budou mít vždy od 13 do 19 hodin v 1.patře obchodního centra. Projekt Šantovka Star(t)s, který nabízí v obchodním centru začínajícím start-upům zdarma prostory pro prezentaci, podporuje v dubnu talentované vědce a vědecká pracoviště. Cílem je zviditelnit jejich výzkumnou činnost a pomoci jim prezentaci směrem k veřejnosti.

Ústav vinohradnictví a vinařství

Ústav zabezpečuje výuku předmětů spojených s pěstováním révy vinné, zpracováním hroznů a výrobou vína – vinohradnictví, agrotechnika, ampelografie a biologie révy vinné, vinařství a vinařské technologie. Při výuce je kladen důraz na aplikaci teoretických poznatků do výrobního provozu. Ve vědeckovýzkumné činnosti se ústav zaměřuje na šlechtění nových odrůd révy vinné, sledování obsahových látek v moštech a jejich možného ovlivnění a na minimalizaci alergenů v technologii vína.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ MULTIFUNKČNÍ SVÍTIDLO
v oblíbené černé barvě za SUPER cenu 2190Kč

Stmívání, změna barvy světla z teplé do studené.
Dálkový ovladač.
Světelný tok 3800 lm. Průměr 49 cm.

Vhodné pro střední a menší pokoje.
SKLADEM

OBJEDNEJTE na

https://www.kvalitni-svitidla.cz/

NEBO VYZVEDNĚTE v Olomouci:

EWEREL SVÍTIDLA
SVĚTELNÉ STUDIO Horní lán 12a ( proti Ternu )V naší nabídce najdete moderní úsporná svítidla, lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz