UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
V Olomouci vzniknou tři nové přechody, postaví je brněnská firma za šest milionů
25.7.2012
Autor: amb
Tři přechody pro chodce, jejichž stavbu schválila rada města již v minulém roce, postaví nebo zrekonstruuje brněnská firma Wegenbouw, která v soutěži nabídla nejnižší cenu 6,5 milionu korun včetně daně z přidané hodnoty. Předpokládané náklady přitom byly 10,3 milionu. Kromě přechodů se rekonstrukce dočkají i přilehlé autobusové zastávky.
Do výběrového řízení na výstavbu přechodů v Přerovské, Holické a Hněvotínské ulici se přihlásili čtyři zájemci. "Vítězná brněnská firma Wegenbouw nabídla cenu o 37 procent nižší, než byly původně předpokládané náklady. Je to její první zakázka pro město Olomouc a věřím, že bude úspěšně zrealizována," uvedl náměstek primátora Martin Major s tím, že hotovo by mělo být do konce letních prázdnin.
V Přerovské ulici proběhnou stavební úpravy stávajícího přechodu pro chodce umístěného na silnici I/55 mezi oboustrannou autobusovou zastávkou Pekárny mezi ulicemi U Solných mlýnů a Zahradní. Nově navržený přechod bude nasvětlen a osazen světelnou signalizací s takzvaným poptávkovým režimem. Přechod bude také opatřen dělicím ochranným ostrůvkem umístěným v ose komunikace.
Na rozhraní ulic Holická a Babíčkova vznikne střední dělicí ostrůvek s přechodem přes komunikaci v blízkosti stávající zastávky v Holické ulici. Právě autobusová zastávka U Teplárny bude navíc přemístěna blíže k centru města a dojde i k rekonstrukci nástupišť a zastávkových ploch pro oba směry. Součástí stavby jsou také přeložky kabelů.
V Hněvotínské ulici nad křižovatkou s Dobnerovou ulicí bude vybudován přechod pro chodce s novými intenzivními svítidly. Vozovka zde bude zúžena vysazením chodníkových ploch, čímž vzniknou i zálivy autobusových zastávek MHD Teoretické ústavy. Proběhne rovněž rekonstrukce nástupišť a zastávkových ploch pro oba směry. Obě nástupiště budou vybavena novými přístřešky s nerezovými lavičkami.
amb
ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce
Měsíc ČERVENEC
- SLEVA 60% na kompletní dioptrické brýle
- AKCE 1 + 1 NA SLUNEČNÍ BRÝLE ZDARMA (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Podrobné informace:
ORANGE OPTIK OLOMOUC LAFAYETTOVA 5
Při nákupu kompletních brýlí, MĚŘENÍ ZRAKU ZDARMA!!!
Platba možná hotově, kartou, benefity i na fakturu.
Tel.:777 446 929
EMAIL: olomouc@orangeoptik.cz