Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 18.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V Olomouci odstartovala příprava česko-izraelských inovačních dnů

Zprávy z regionu

12.10.2018

Autor: red

V tomto týdnu navštívil Olomouc velvyslanec Daniel Meron, aby se zástupci významných regionálních organizací zahájil diskuzi o tématech česko-izraelské spolupráce v Olomouckém kraji, která vyvrcholí konferencí Česko-izraelské inovační dny 2019 v BEA campusu Olomouc.

"Myslím, že uspořádat inovační dny v Olomouci je skvělá iniciativa. My se zaměřujeme na inovace a digitalizaci. Vy máte skvělé vědce, akademiky, velké zkušené firmy i mnoho velmi dobrých lidí. Chceme být nápomocni zprostředkovat Izraelcům tento potenciál k možné spolupráci," uvedl Daniel Meron. Jedním z hlavních partnerů připravované konference je Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK Olomouc). "Izrael je třeba vnímat jako centrum světových inovací, centrum podnikavosti, nebo jinak řečeno také jako start-up nation. Existuje zde obrovský potenciál nejen pro inspiraci, ale také spolupráci a rozvoj. Vnímám, že Olomouc v posledních letech akcentuje takzvané kulturně kreativní průmysly, včetně oblasti IT, sdílených služeb, tématem je průmysl 4.0 atp. V těchto oblastech vidím velký prostor pro to, aby se Olomouc byznysově zásadněji kvalitativně pozvedla. Česko-izraelské inovační dny jsou pro to dobrým startovacím nástrojem," sdělil ředitel OHK Olomouc Radim Kašpar.

Za jednacím stolem zasedli kromě OHK Olomouc také zástupci Olomouckého kraje, Univerzity Palackého (UPOL), Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL), Moravské vysoké školy Olomouc (MVŠO), společnosti TESCO SW, CzechInvestu, Česko-izraelské smíšené obchodní komory a Olomouckého klastru inovací (OKI). "Chceme pozvednout image Olomouce v zahraničí tak, aby Olomouc byla vnímána jako centrum inovací a hledat témata vzájemné spolupráce, která mohou pro náš region velmi přínosná," řekl Marek Vaculík, ředitel společnosti OKI, která je hlavním organizátorem Česko-izraelských dnů. Podle Vaculíka by vhodná témata měla být upřesněna ještě v tomto roce. Spolupráci významných regionálních firem a organizací na této iniciativě oceňuje také Radim Kašpar: "Izrael je zemí start-upů, jak jsem již zmiňoval, je to ovšem nejen díky šikovnosti tamních lidí, ale i koncepční a zásadní podpoře ze strany státu, veřejné správy a vzájemné spolupráci všech klíčových aktérů. Je třeba také naučit lidi u nás v regionu rychle reagovat na změny a přizpůsobovat se. V tomto máme ještě velké rezervy."

Česko-inovační dny v Olomouci podporuje i Česko-izraelská smíšená obchodní komora. "Je třeba, aby si partneři v olomouckém regionu určili konkrétní témata. Komora pak aktivně pomůže v hledání těch nejlepších partnerů," přislíbil ředitel komory Ondřej Bočkay.

Velkou příležitost nalézt inspiraci pro řešení svých aktuálních otázek vidí také Fakultní nemocnice Olomouc. "Izraelské zdravotnictví je na výborné úrovni a nepochybně má smysl se s izraelskými kolegy bavit a hledat tam inspiraci a případnou spolupráci," uvedl ekonomický náměstek a zástupce ředitele FNOL Tomáš Uvízl.

Rozšíření spolupráce s Izraelem i na byznysové úrovni oceňuje také Univerzita Palackého. "To největší bohatství, které Izrael nepochybně má, jsou lidé a Izraelci opravdu jsou v mnoha ohledech na světové špičce v inovacích právě díky tomu, že dokážou tento lidský potenciál využít," dodal k tématu prorektor UPOL Jaromír Fiurášek.

Problematice inovací v regionu se dlouhodobě věnuje MVŠO. Tu na setkání zastupovala rektorka Jarmila Zimmermannová a k tématu uvedla: "Naše škola může nabídnout bohaté znalosti i zkušenosti v oblasti inovací v managementu i informačních technologií, takže od této akce očekáváme především rozšíření spolupráce jak na úrovni regionu, tak i v zahraničí."  

Na tuto akci budou navazovat další semináře a workshopy. Nejbližším cílem je vydefinování inovačních oblastí, ve kterých bude spolupráce rozvíjena. Aktivity z roku 2018 a během celého roku 2019 vyvrcholí konferencí v listopadu 2019.

red

Reklama

BARVY PRO PROFESIONÁLY

Katalog firem » Obchod » Barvy, laky, fasády

Při odběru 5-ti stejných ZERO produktů 10% sleva.

Blíží se sezóna dlouhého vysedávání na zahradě.
Potřebujete natřít lavičku, dětský domek nebo chcete dát vaší pergole nový kabát?
Naše barvy jsou ideálním řešením. Vybírat můžete ze spousty odstínů a dát tak vašemu nábytku nový život! Nechybí nám ani barvy na kov.

Přijďte si vybrat k nám na prodejnu. Jsme tu po - čt 8:00 - 17:00 a v pátek 8:00 - 15:00.

Tým BAREV PRO PROFESIONÁLY

Nedvědova 389/2 Olomouc
778 505 320