Reklama

Středa 3. června 2020, svátek má Tamara, venku je 23.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Univerzita Palackého v pátek otevře své brány zájemcům o studium

Zprávy z regionu

2.12.2019

Autor: Zuzana Doleželová

Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci je tradiční aktivitou určenou těm, kdo se chtějí dozvědět více o možnostech studia na zdejší univerzitě. Využijte příležitosti prohlédnout si místo svého budoucího studia na vlastní oči a zjistit si informace z první ruky. Den otevřených dveří se koná už v pátek 6. prosince.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Univerzita Palackého v Olomouci je druhou nejstarší univerzitou v České republice, vzdělanost šíří už od roku 1573. Dnes tvoří olomouckou univerzitu osm fakult: Cyrilometodějská teologická fakulta, Lékařská fakulta, Filozofická fakulta, Přírodovědecká fakulta, Pedagogická fakulta, Fakulta tělesné kultury, Právnická fakulta a Fakulta zdravotnických věd. Na nich si můžete vybírat z kvalitní nabídky bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů. Univerzitu v současnosti navštěvuje 22 000 posluchačů, což představuje pětinu obyvatel města Olomouce. 

Univerzita nabízí stovky studijních programů a jejich možných kombinací. V nabídce najdete prakticky vše od teologie, učitelství, práva, tělesné výchovy a sportu přes oblasti humanitní, společenskovědní a uměnovědné až po přírodovědné a lékařské obory či zdravotnické vědy. Studovat můžete v prezenční i kombinované formě, jedno i více zaměření zároveň, a to i mezi různými fakultami.

Den otevřených dveří od 08:00 do 14:00

Univerzita Palackého se na den otevřených dveří vždy dlouhodobě připravuje a snaží se poskytnout návštěvníkům kompletní informační servis. K tomu slouží především informační bloky, které se konají na každé fakultě. Zde zástupci vedení jednotlivých fakult poskytují informace o podmínkách studia, náležitostech elektronické přihlášky nebo přijímacím řízení. Jsou připraveni zodpovídat i veškeré dotazy.

Na každé fakultě bude rovněž možné získat propagační a informační materiály. Kromě informačních bloků připravují některé fakulty také doprovodný program.

Program Dne otevřených dveří

Kompletní program na jednotlivých fakultách najdete na webu Univerzity Palackého.

Pevnost poznání

Interaktivní muzeum vědy UP (třída 17. listopadu 7, areál Korunní pevnůstky) bude mít pro studenty maturitních ročníků otevřeno od 9:00 do 17:00 zdarma. Animátoři zájemce seznámí s tematickými expozicemi, na jejichž tvorbě se podíleli především odborníci z přírodovědecké fakulty. Chybět nebude ani projekce v digitálním planetáriu.
Podrobnější informace na www.pevnostpoznani.cz.

Knihovna UP

Zaměstnanci Knihovny UP budou připraveni věnovat se zájemcům v rámci standardní otevírací doby. Knihovna ve Zbrojnici (Biskupské náměstí 1) bude otevřena od 8:00 do 19:00. V přízemí se bude nacházet info-point s knihovníkem, který poskytne jakékoliv informace o službách knihovny a nasměruje návštěvníky do výpůjčních sálů v 1. patře.
Více na: www.knihovna.upol.cz

Koleje a menzy

Návštěvníci mohou od 8:30 do 14:30 zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze UP. V hlavní menze na 17. listopadu mohou ochutnat oběd za studentské ceny, vouchery se budou rozdávat na fakultách UP a v tělocvičně na koleji B. Václavka (Šmeralova 8).

8:30–14:00 Představení kolejí a menz v tělocvičně na koleji B. Václavka včetně několika dalších informačních stánků. Studenti zjistí, jak si vybrat kolej, jaké je na kolejích zázemí, co nabízí menzy UP a bistra FreshUP. Na místě bude káva pro zahřátí.

11:00–14:30 Hlavní menza (17. listopadu) nabídne všem zájemcům o studium jídlo za studentské ceny. Zde menu pro 6. 12.
Více na: skm.upol.cz

UPoint

Informační centrum a obchod UP (Dům U Černého psa, Horní náměstí 12) nabídne od 8:00 do 18:00 informační brožury, praktické mapy a běžný i předvánoční sortiment. K dispozici bude také merch z oslav 30 let od sametové revoluce. Zájemci o studium na UP dostanou punč či kávu zdarma. Přítomný bude i umělecký spolek ChaosCompany, jenž zájemce zkrášlí přírodní hennou.
Více na: upoint.upol.cz

Kariérní centrum UP

Ve vestibulu Pedagogické fakulty UP (Žižkovo náměstí 5) poblíž vchodu bude Kariérní centrum UP od 9:00 do 14:00 prezentovat nabídku služeb a akce, které pořádá.
Více na: kariernicentrum.upol.cz

Bezplatný autobus ke všem fakultám

Ke všem fakultám bude od hlavního vlakového nádraží jezdit bezplatná autobusová linka, jejíž jízdní řád naleznete ZDE

Aplikace Studuj na UPOL
Všem návštěvníkům Dne otevřených dveří na Univerzitě Palackého pomůže aplikace Studuj na UPOL, která je ke stažení ZDE.

Další Den otevřených dveří se na Univerzitě Palackého uskuteční už v sobotu 18. ledna 2020.