Reklama

Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, venku je 14.8 °C

Udělejte si výlet za dobrým jídlem, pitím i zábavou. Na Fortu XX Escot v Křelově proběhne Lobster Food Fest

Zprávy z regionu

9.5.2023

Autor: red

Druhý ročník jarního festivalu dobrého jídla a pití Lobster Food Fest se tentokrát koná v nevšedním prostředí křelovské pevnosti Fort XX Escot. Návštěvníci mohou v sobotu 13. května od 11 do 22 hodin ochutnat speciality z kuchyní skupiny Lobster Group i hostujících podniků. Nabídku tří desítek jídel doplní dobře načepované pivo, ochutnávka moravských a francouzských vín, alko i nealko koktejly či výběrová káva. Pro hosty je připraven doprovodný program a velký dětský park.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Výborné jídlo a pití návštěvníkům během soboty nabídnou Bistro Paulus, restaurace Lobster, Bistro Helen, Maso v housce, pizza z Frančesko food truck, Fishi sushi, Kikafe, Icebike Unicorn, OSA bar, Pilsner Urquell a další gastronomické koncepty. Pořadatelé připravili hudební scénu a velký dětský park, kde nechybí zábavná stezka, nafukovací atrakce, science show Pevnosti poznání, malování na obličej, představení olomouckých skupin a souborů a další spousta zábavy. Na komorní hudební scéně na nádvoří fortu zahrají Jan Stavinoha, Jiří Drtil a Los Amigos.

"Kolaři ocení cyklo zónu Endorphine Republic s úschovnou kol a dalšími atrakcemi. Navíc fort leží přímo u páteřních cyklotras. Zájemci mohou využít speciální nabídky rmy Nextbike, která bude mít v sobotu výjimku a cyklistům dovolit překročit hranice městské zóny a dojet až k pevnosti," zve šéf skupiny Lobster Group Roman Vondál.

Jak se dostat k fortu číslo XX Escot?

K fortu se dostanete, pokud jedete po místní komunikaci z Olomouce do Křelova (sjedete u Prachárny) a na první křižovatce v obci odbočíte vpravo. Projedete novou zástavbou až do polí a po kilometru se vám otevře pohled na areál pevnosti. Jednodušší je cesta z Řepčína. Stačí vystoupit na zastávce ČD Olomouc-Řepčín nebo MHD Řepčín, železárny a dát se nejbližší odbočkou vlevo po cestě. Ani ne za deset minut jste u areálu. Fort také leží na regionální cyklostezce 51A a jen pár set metrů od páteřní cyklostrasy číslo 4 Moravská stezka, která vede z Jeseníků až na hranice se Slovenskem a Rakouskem.

Ale pozor na záměnu: V Křelově jsou dvě pevnosti z dob Rakouska-Uherska. Další fort číslo XVII leží po levé straně rych lostní silnice směrem na Mohelnici v těsné blízkosti obce. S Křelovem jej spojuje most vedoucí přes dálnici z centra vesnice.

Více informací o festivalu se dočtete na webových stránkách lobster-fest.cz.