Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.4 °C

Týden zdraví s Čestmírem Neoralem

Advertorial

16.9.2022

Autor: PR článek

Celý tento týden navštěvuji obce volebního obvodu v rámci akce, kterou jsme nazvali Týden zdraví. Máme za sebou Bystrovany, Dolany, Hlubočky, Velký Týnec, Věrovany a Grygov. V pátek odpoledne jsme se mohli potkat na Horním náměstí v Olomouci. Na Velkou Bystřici se těšíme v sobotu.

prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc., kandidát do senátu

Jsem lékař, a tak během každého setkání s obyvateli si zájemci mohou nejen popovídat o předcházení závažných onemocnění a jejich příznacích, ale nabízíme i měření tlaku, hladiny cukru nebo kyslíku v krvi. Je to příležitost pro ty, kteří na to v dnešní uspěchané době nemají čas.

Je to ovšem také jedinečná příležitost vyslechnout si vaše názory na práci politiků pro občany, na problémy, které vás v obcích tíží. Nejsem překvapen, že je to mezi jinými stesk nad nedostatkem praktických lékařů, stomatologů nebo pediatrů. Obecně bohužel platí, že v obcích okolo Olomouce, a nejen tam, je horší dostupnost lékařské péče. Je to jedno z hlavních témat, se kterým kandiduji do senátu a chci nabídnout své znalosti a zkušenosti při jeho řešení.

Dalším problémem je dopravní dostupnost, která je denní zkušeností mnoha z vás. I tady je role senátora za volební obvod Olomouc a okolí stěžejní. Motoristé, Olomoučané i dojíždějící, netrpělivě čekají například na citelně chybějící tzv. východní tangentu. Její rychlé dokončení patří i mezi mé priority.

Nejen problémy je člověk živ, a tak velmi rád s vámi sdílím a oceňuji, co se vám v obci nebo městě, v práci i osobním životě povedlo, z čeho máte i přes nelehkou dobu radost. Potkal jsem řadu z vás, které stejně jako mně pojí láska k horám nebo vodě. S mnohými hrdými prarodiči jsem se shodl na tom, že práce pro budoucnost našich vnuků je naším samozřejmým úkolem.

prof. MUDr. Čestmír Neoral, CSc., kandidát do senátu

zadavatel/zpracovatel ODS