Reklama

Úterý 23. července 2019, svátek má Libor, venku je 23.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tomáš Helísek chystá výstavu fotografií, své snímky bude i dražit

Kultura

3.12.2018

Autor: roc

Tomáš Helísek je životní vícebojař, jezdec na handbiku, fotograf a hlavně srdcař, který pomáhá v neziskovém sektoru. A taky fotograf. 14.prosince od 19 hodin zahájí svou #prvnivystavu v restauraci Club52. Návštěvníky čeká večer plný fotek, hudby, dobrého jídla; součástí bude i módní přehlídka z dílny Martina Čapka a Petra Kaloudy.

Od narození je na vozíku, prodělal třináct operací páteře. Je z Olomouce, miluje život, lidi a i přes svůj handicap se snaží žít na maximum. Jmenuje se Tomáš Helísek a kromě výše zmíněného se také věnuje fotografii. Do svých převážně reportážních děl dává kousek sebe, prespektivy a zajímavého podhledu, který dává jeho fotkám originální rukopis. Jeho tvorba se skládá hlavně z černobílých fotografii, zachycující emoce. V letošním roce byl součástí týmu prestižního AFO, podílel se na akcích jako je Majáles UP, Jsme ze stejné planety či Fingers Up. Rovněž miluje Olomouc, která nabízí mnoho míst, památek či budov k jeho tvůrčí činnosti.

V roce 2018 organizoval #nultouvystavu v KAFE JAK LUSK. Ta byla předskokanem chystané výstavy v Club 52, která bude mít i charitativní přesah. Výtěžek z dražby děl všech umělců tohoto večera poputuje na podporu nevidomých.

“Abychom dali večeru přidanou hodnotu, rozhodli jsme, že uspořádáme i charitativní dražbu našich děl. Rádi bychom podpořili TyfloCentrum Olomouc, které pomáhá lidem se zrakovým postižením. Proč TyfloCentrum? Toto spojení má smysl a bez zraku bych si nedokázal představit plno věci, které mám rád ač mám sám jiný handicap. Jako třeba focení, takže volba charitativní podpory byla jasná”, dodává Tomáš Helísek

Výstava fotografií potrvá do konce ledna 2019, poté budou fotky putovat po olomouckých místech - například do Galerie Moritz.