Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1 °C

Tipy na víkend: zabijačkové speciality i temná love story Na Větrné hůrce

Tipy a názory

29.1.2021

Lenka Šimková

Pátek je tady a s ním i poslední lednový víkend! Už víte, čím si volné dny zpříjemníte tentokrát? Opět pro vás máme praktický přehled toho, co se v nejbližší době chystá... ;)

Kam na běžky?

Pokud patříte k milovníkům zimních sportů a momentálně vás trápí uzavřené sjezdovky, tak pro vás máme pár tipů, kam se můžete vypravit alespoň na běžkách. Podívejte se sem, kde najdete hned několik tipů na zajímavé výlety jak pro začátečníky, tak pro zkušené běžkaře.

Během tohoto víkendu si na své zaručeně přijdou všichni příznivci jelítek, jitrniček a dalších zabijačkových specialit. Doba masopustů se teprve blíží a v Potrefené huse se rozhodli, že ani letos nepřijdete o jejich vyhlášené zabijačkové speciality. Až do úterý 2. února si můžete každý den vybírat z pestré nabídky a objednávat na telefonním čísle 585 412 700, kde si domluvíte čas vyzvednutí nebo čas dovozu k vám domů nebo do firmy. V nabídce nechybí domácí sekaná, jitrnice, jelita ani prdelačka. Kompletní nabídku naleznete tady.

Skvělou zprávu máme také po milovníky kultury. Divadlo Tramtarie totiž od dnešního dne rozšiřuje nabídku svých inscenací ke shlédnutí online a tentokrát vám ve Full HD kvalitě nabídne temnou love story Na Větrné hůrce. Můžete se těšit na strhující příběh lásky a nenávisti, inscenaci plnou nečekaných dějových zvratů a vynikajících hereckých výkonů. Taková je totiž divadelní adaptace slavného románu Emily Brontëové, který svým nekonvenčním pojetím dobra a zla šokoval viktoriánskou Anglii 19. století. Jako ústřední dvojice Kateřiny a Heathcliffa se představí Barbora Šebestíková a Miroslav Černý, v dalších rolích pak uvidíte Terezu Toth Čápovou, Dominiku Hrazdílkovou, Víta Pištěckého, Václava Stojana a Marka Zahradníčka.

Také se můžete podívat na výstavu do muzea. Vlastivědné muzeum je sice zavřené, ale můžete do něj nahlédnout alespoň online díky virtuální 3D prohlídce muzea, která je dostupná z webových stránek a z muzejního Facebooku. Nakouknout tak můžete na aktuální výstavy České korunovační klenoty na dosah i Život mezi erby Jiřího Loudy a pak se můžete těšit, že si je při znovuotevření muzea prohlídnete důkladněji. Vlastivědné muzeum totiž obě zmíněné výstavy prodlouží do jara 2021. Více zde →

A myslíme také na milovníky sportu. Sice ještě nějakou dobu potrvá, než budeme moci opět fandit na tribunách, ale i tak neuškodí si připomenout, co všechno je o víkendu na programu. Už dnes přivítají olomoučtí hokejisté od 17 hodin na domácím ledě PSG Zlín, fotbalová Sigma se o hodinu později představí na hřišti FK Mladá Boleslav. V sobotu budou hrát olomoucké volejbalistky od 17 hodin utkání 9. kola na palubovce Frýdku-Místku a v neděli nastoupí Mora už v 16 hodin proti libereckým Bílým tygrům.

Přejeme hezký víkend!