Reklama

Sobota 24. října 2020, svátek má Nina, venku je 9.3 °C

Tipy na víkend: OctoberFest, podzimní Flora, vinné slavnosti, divadelní představení i volby

Tipy a názory

2.10.2020

Lenka Šimková

První říjnový víkend je tady. Nouzový stav v celé zemi začne platit až v pondělí 5. října, takže o víkendu máte jedinečnou možnost užít si některé z větších plánovaných akcí. Zajít tak můžete na oblíbenou podzimní Floru, slavnosti vína či Octoberfest u Šantovky.

Krajské volby 2020

V pátek a v sobotu budou probíhat volby do zastupitelstev krajů. Volební místnosti se otevřou dnes úderem 14. hodiny a zavřou až ve 22 hodin. Volit můžete i zítra, a to od 8:00 do 14:00. V sobotu odpoledne vám budeme pravidelně přinášet průběžné informace o průběhu sčítání hlasů a veškeré další informace o výsledcích voleb.

Pátek

celý den / Ekologické dny Olomouc 2020 / Olomouc
celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
09:00 / Podzimní Flora Olomouc / Výstaviště Flora
11:00 / 55. ročník Academia Film Olomouc / kino Metropol
14:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
15:00 / OctoberFest / FUNpark Šantovka
19:00 / Lovci perel / Moravské divadlo

Až do neděle potrvá podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc, která tentokrát oslavuje nejen podzimní období, ale také krásu plodin. Stěžejní expozice v pavilonu A nese název Zdravá rostlina, který se zaměřuje nejen na krásu rostlin a plodů na pohled, ale zejména na vnitřní složení a zdraví prospěšné látky uvnitř. Výstavu doprovází tradiční Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima a nechybí bohatý doprovodný program. Otevřeno bude každý den od 09:00 do 17:00, v neděli se brány uzavřou už v 16:00. A s podzimní Florou se tradičně pojí také rozkvetlé památky, které určitě stojí za návštěvu! O tomto víkendu máte poslední možnost navštívit Svatováclavskou pouť ve FUNparku u Šantovky. Ta po celý měsíc nabízela kolotoče, atrakce a pořádnou porci zábavy pro děti i dospělé. Ještě dnes a zítra tak ve FUNparku kromě pouti můžete navštívit i Octoberfest, který nabídne tekutý chléb z místních menších pivovarů i velkých pivovarů, nebude chybět hudební program a těšit se můžete i na bavorské překvapení. Olomoucká vinná společnost chystá na pátek a sobotu další ročník Olomouckých vinných slavností a na Dolním náměstí se tak můžete těšit na bohatý doprovodný program, představení jednotlivých vinařství, vinnou tombolu, cimbál i sýry z Nizozemska.

A pokud chcete zajít večer do divadla, tak Moravské divadlo hlásí změnu představení. Z provozních důvodů dnes od 19 hodin uvede místo činoherního představení Dům Bernardy Alby operní představení Lovci perel. Již zakoupené vstupenky na původní představení v tento termín zůstávají v platnosti na náhradní představení Lovci perel, případně je lze vrátit v pokladně divadla do 9. října. 

Sobota

celý den / Ekologické dny Olomouc 2020 / Olomouc
celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
09:00 / Astrovíkend / Centrum pohybu
09:00 / Podzimní Flora Olomouc / Výstaviště Flora
10:00 / OctoberFest / FUNpark Šantovka
10:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
11:00 / 55. ročník Academia Film Olomouc - 3. den / kino Metropol
14:00 / Sportovní den s Newman School / OC HANÁ
15:00 / Sluňákov trochu jinak aneb Nízkoenergetický dům na vlastní oči / Sluňákov
16:00 / Mamzelle Nitouche / Moravské divadlo
19:00 / Ch. Gounod: Messe de Saint-Cécile / Katedrála sv. Václava

V Centru pohybu v Sokolské ulici proběhne v sobotu a neděli ezoterický festival Astrovíkend. Zájemci si užijí spoustu zajímavých hostů, také porady s astrology, numerology, věštci a dalšími představiteli esoterických disciplín, kteří jim pomohou v řešení problémů. V sobotu pak máte poslední příležitost navštívit Octoberfest u Šantovky nebo vinné slavnosti na Dolním náměstí a pokračují také přednášky v rámci festivalu Ekologické dny Olomouc. V rámci doprovodného programu festivalu Den architektury pak zájemci během soboty mohou nahlédnout do nízkoenergetického domu Sluňákov a když už se vydáte z Olomouce na výlet tímto směrem, tak upozorňujeme, že od tohoto dne bude v Chomoutově otevřena nová atraktivní venkovní hra Co vyprávěl komár?. Moravské divadlo uvede už v 16 hodin operetu Mamzelle Nitouche. Příběh o klášterní chovance Denise a klášterním varhaníkovi a současně operetním autorovi Célestinovi upravila a modernizovala Michaela Doleželová pro dnešní dobu, logika příběhu však zůstala stejná. Vstupenky na představení koupíte v pokladně divadla nebo online. A pokračuje také Podzimní festival duchovní hudby a už v 19 hodin tak v katedrále sv. Václava můžete slyšet líbeznost i ohromující sílu v hudbě Charlese Gounoda.

Neděle

celý den / Ekologické dny Olomouc 2020 / Olomouc
celý den / Svatováclavská pouť / FUNpark Šantovka
09:00 / Podzimní Flora Olomouc / Výstaviště Flora
10:00 / Astrovíkend / Centrum pohybu 
11:00 / 55. ročník Academia Film Olomouc - 4. den / kino Metropol
15:00 / Tři prasátka / Divadlo na Šantovce
17:30 / Olomouc - Sparta / ODLOŽENO /zimní stadion
19:00 / Splašené nůžky / Moravské divadlo
19:00 / Hřeben Bruce Willise / Divadlo Tramtarie

V neděli máte poslední možnost navštívit podzimní Floru Olomouc i Svatováclavskou pouť u Šantovky. Na místě už sice nebude probíhat Octoberfest, svézt na kolotočích se však ještě můžete. S dětmi můžete po obědě zajít třeba do Divadla na Šantovce, které od 15 hodin chystá pohádku Tři prasátka z produkce Hofmannova divadla. A pokud budete v Šanotvce dřív, tak už od 13 hodin bude v přízemí galerie pro děti připraveno Šantíkovo tvoření. Hokejisté HC Olomouc měli v dalším extraligovém kole hrát doma v Plecharéně proti pražské Spartě. Nakonec se ale nedělní zápas nekoná, byl odložen pro zdravotní potíže v týmu Mory.  O tom, jaké jsou aktuální podmínky vstupu pro návštěvníky na stadion, se dozvíte na klubovém webu. A pokud máte chuť zakončit víkend v divadle, tak Tramtarie zve od 19 hodin na nejnovější inscenaci Hřeben Bruce Willise, v Moravském divadle pak ve stejný čas uvidíte komediální detektivku Splašené nůžky.

Přejeme hezký víkend!

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nepřehledné situaci ohledně epidemie koronaviru mohou být některé akce těsně před konáním zrušeny. Snažíme se náš kalendář akcí poctivě aktualizovat, přesto doporučujeme daný den ověřit konání akce na stránkách pořadatelů.