Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 14.4 °C

Tipy na víkend: muzejní noc, vinné slavnosti, závody v truck trialu, Pohybrady, první festival i poslední Madisonské cesty

Tipy a názory

20.5.2022

Lenka Šimková

Pracovní týden je u konce a pátek je konečně tady. Jaký bude nadcházející víkend? V pátek se můžete těšit třeba na Muzejní noc a pokračuje i Divadelní Flora, v sobotu vás čeká zahájení festivalové sezony, závody v truck trialu, ale také se můžete vydat na derniéru Madisonských cest. A bude toho mnohem víc, podívejte se...

Pátek

13:30 / Na cucky / Konvikt
14:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
17:00 / Vidím černobíle / Pevnost poznání
18:00 / Olomoucká muzejní noc / Olomouc
18:00 / Olomouc zpívá / Olomouc
19:00 / Rok na vsi / Moravské divadlo
19:00 / Talk show Marka Zahradníčka / Divadlo Tramtarie
19:00 / Eva a Václav Hudečkovi / Klášterní hradisko
19:30 / Zdeněk Adamec / Sebeobviňování / Kostel Panny Marie Sněžné
20:00 / Letní kino - Malířka a zloděj / Telegraph
22:30 / Exit music / Konvikt
23:55 / AhZ & Annita / Konvikt

Pátek - Sobota - Neděle

Milovníkům vína by neměly uniknout tradiční Olomoucké vinné slavnosti, které budou v pátek a v sobotu probíhat na Dolním náměstí. Program začíná dnes ve 14:00, zítra v 10:00 a jako každý rok se můžete těšit na kvalitní moravská vína z nejrůznějších oblastí, bohatý doprovodný program, sýry z Holandska a nebude chybět ani muzika a tanec.

Dnešní den bude patřit především Muzejní noci, která nabízí zajímavý program. Olomoucká muzejní noc zpřístupní zájemcům sbírky významných muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře páteční noci. Na co všechno se můžete těšit, se dočtete v našem článku →

Pokud před nevšedním zážitkem z muzejní noci dáte přednost třeba divadlu, tak to Moravské má nes večer na programu výpravnou inscenaci Rok na vsi. V adaptaci románové kroniky bratří Mrštíků se na jevišti potká šedesátka umělců ze všech tří souborů Moravského divadla a určitě půjde o nevšední zážitek.

Divadlo Tramtarie má ve stejný čas na programu první díl nové talk show Marka Zahradníčka, ve které bude hostem fejetonista David Vlk. Během večera přijde řeč na ženy - vlastní i ty ostatní, na děti a jejich výchovu, ale hlavně na život a vše co přináší. Přijďte se pobavit. ;)

Zajít můžete večer také na benefiční koncert. Eva a Václav Hudečkovi chystají slavnostní koncert k 15. výročí založení nadace Malý Noe. Začátek je v 19 hodin v Klášterním hradisku.

Sobota

07:00 / Selské trhy / Tržnice
08:00 / Grand Prix Dance Olomouc 2022 / Regionální centrum Olomouc
09:00 / Velká cena Mohelnice truck trial 2022 / Mohelnické lomy
09:00 / Olomoucký fortel aneb hanácké kování / zámek Čechy pod Kosířem
09:30 / Divadlo, čti! - Jak se lemur odnaučil šťourat v nose / Moravské divadlo
10:00 / Beton Race / Fort XIII
10:00 / Vidím černobíle / Pevnost poznání
10:00 / Pohybrady / olomoucké Poděbrady
10:00 / Šantovské trhy / Galerie Šantovka
10:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Dolní náměstí
13:00 / Štěpfest / Štěpánov
13:30 / Tanec a čtvero ročních dob / Divadlo na cucky
14:00 / Den tance Olomouc / Rozárium
15:00 / Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2022 / Galerie Šantovka
16:00 / Mamzelle Nitouche / Moravské divadlo
16:00 / Zdeněk Adamec / Sebeobviňování / Kostel Panny Marie Sněžné
18:00 / Olympic / Korunní pevnůstka
19:00 / Madisonské cesty / Divadlo Tramtarie
19:30 / Jump & Crunch / Bounty Rock Cafe
22:00 / René / Konvikt

Pátek - Sobota - Neděle

V sobotu si můžete udělat výlet třeba na zámek v Čechách pod Kosířem, kde bude probíhat již čtvrté mezinárodní setkání kovářů pod názvem Olomoucký fortel aneb hanácké kování. Během dvoudenní akce zde návštěvníci můžou nejen sledovat kováře při výrobě společného díla, ale uvidí i výrobu menších kovaných předmětů.

Pokud však dáváte přednost silným truckům, tak by vám neměla uniknout Velká cena Mohelnice, která se bude konat v sobotu a v neděli a přinese s sebou třetí závod seriálu mezinárodního mistrovství České republiky v truck trialu. Více zde →

V sobotu a v neděli proběhne v Olomouci také extrémní překážkový závod BETON RACE. Na jeho účastníky se můžete po oba dny podívat na Fortu XIII, přičemž v sobotu je na programu obtížnost BASIC, vhodná i pro sportem téměř nepolíbené, o den později pak závodníky čeká TERROR, ve kterém už půjde do tuhého. Součástí obou dnů jsou i dětské překážkové závody ve třech věkových kategoriích.

Pokud vás zajímá zdravý životní styl a pohyb, nebo jenom potřebujete správně nasměrovat a namotivovat, tak během soboty můžete zavítat na Poděbrady, kde Fakultní nemocnice Olomouc chystá druhý ročník festivalu zdraví s názvem Pohybrady. Odborníci z FN Olomouc příchozím zájemcům poskytnou zdarma základní vyšetření zdravotního stavu, konzultace v oblasti pohybu, výživy, otužování či duševní hygieny nebo doporučení v oblasti aktivního zdraví. Nebudou chybět ani ukázky nordic walking včetně zapůjčení holí a další sportovní a zábavné prvky pro děti i dospělé.

Skvělou zprávu máme také pro milovníky letních hudebních festivalů! Na první dávku skvělé muziky na Olomoucku se můžete těšit už tuto sobotu, kdy ve Štěpánově proběhne Štěpfest 2022. Na dvou pódiích se během dne vystřídá 12 kapel a to jak špiček české klubové scény, tak nová a neokoukaná jména. ;)

Také v Olomouci nebude v sobotu večer o dobrou muziku nouze. Na Korunní Pevnůstce od 20 hodin vystoupí nestárnoucí rockové legendy české hudební scény v čele s Petrem Jandou. Koncert kapely Olympic začíná ve 20 hodin, areál bude otevřen o dvě hodiny dříve.

A máme tady také jeden divadelní tip. Divadlo Tramtarie v sobotu večer naposledy uvede Madisonské cesty. Slavný příběh o dvou rozhádaných sestrách, tajemné závěti, velkém tajemství, ale hlavně o lásce ve všech jejích uvěřitelných podobách bude mít svou derniéru v 19 hodin.

Neděle

09:00 / Velká cena Mohelnice truck trial 2022 / Mohelnické lomy
09:00 / Beton Race / Fort XIII
09:00 / Olomoucký fortel aneb hanácké kování / zámek Čechy pod Kosířem
10:00 / O ježkovi, který tančil / Divadlo na Šantovce
14:30 / Lovci perel / Moravské divadlo
15:30 / Baletní dílna - Obraz Doriana Graye / Moravské divadlo
17:00 / Zpěvy byzantské liturgie / chrám sv. Gorazda
19:00 / Amélie z Hejráku / Divadlo Tramtarie

Pátek - Sobota - Neděle

V neděli můžete zajít i s dětmi do Divadla na Šantovce, které od 10 hodin chystá pohádku O ježkovi, který tančil. "Ježkovi byla dána do vínku veliká radost. Když je radostný, nemůže si pomoci a tancuje. Jenomže to se ostatním zvířátkům nelíbí! A tak se ježek vydává do světa, aby našel někoho, kdo jej bude mít rád takového, jaký je," uvádí anotace. Součástí dětského představení je hudební dílnička.

Moravské divadlo láká už ve 14:30 na exotickou operu Lovci perel. V prostředí Cejlonu se odehrává milostný trojúhelník, kdy se dva přátelé kvůli jedné ženě stávají nesmiřitelnými nepřáteli. Operu si vychutnáte ve francouzském originále s českými titulky.

Od 15:30 se pak rovněž v Moravském divadle můžete těšit na Baletní dílnu. Těšit se můžete na taneční ukázku v podání sólistů divadla, kteří vás naučí i část jedné choreografie. Kromě zážitků a vědomostí si budete moci odnést i fotku se sólisty baletu, případně jejich podpis.

A také nedělní večer můžete strávit v divadle. Tramtarie má od 19 hodin na programu nejnovější komedii z pera Vladislava Kracíka - Amelii z Hejráku. Autorská komedie je volně inspirovaná slavným filmem Jeana Pierra Jeunetta. Vyprávění je postaveno na kontrastu fádní reality nelehkého života na olomoucké periferii a rozvinuté, neukočírovatelné fantazie Amélie, která, ověšena igelitovými taškami ze supermarketu, tiše touží po dobrodružství, velkých hrdinských činech i lásce...

Přejeme hezký víkend!