Reklama

Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína, venku je 21.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: Veggie Vánoce, Adventní jarmark v čokoládovně, Advent v Oranžerii, Louskáček i Film Music Tour

Tipy a názory

29.11.2019

Lenka Šimková

Tento víkend už se ponese ve znamení adventu, čeká nás totiž první adventní neděle. :-) Kromě tematických vánočních akcí se ale můžete těšit i na spoustu dalších od sportu, přes divadlo až po koncerty. Stačí si jen vybrat! ;-)

Pátek

10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní a Dolní náměstí + Tržnice
13:00 / Advent v Oranžerii / Výstaviště Flora
15:30 / Betlém v krabici / DDM Olomouc (Jánského)
18:00 / Olomouc - Třinec / zimní stadion
19:00 / Louskáček / Moravské divadlo
19:00 / Jednoduchost v hudbě / Reduta
19:00 / Film Music Tour 2019 / Výstaviště Flora
20:00 / ZZ TOP LITOVEL - Czech Tribute Band / Bounty Rock Cafe

Že se blíží Vánoce nám neustále připomínají stánky na náměstí a všudypřítomná světelná výzdoba, ale pokud chcete třeba načerpat inspiraci, jak si to letos vánočně vyzdobit doma, tak můžete zajít od 13:00, kde bude probíhat celo-víkendová akce Advent v Oranžerii. Čekají vás zde adventní dekorace, ručně vyráběné vánoční ozdoby, šperky, oblečení i stylové doplňky. Děti můžete vzít na adventní dílnu, kterou chystá DDM na ulici Jánského, a na které si děti vyrobí originální papírový betlém z dárkové krabice. Vstupné, které zahrnuje veškerý materiál, je 70 korun. Skvělou zprávu máme i pro hokejové fanoušky. HC Olomouc bude od 18:00 v plecharéně hostit Třinec, tak přijďte hráče povzbudit na stadion. Pokud máte chuť zajít do divadla, tak můžete v 19:00 zajít do Moravského divadla, které uvede oblíbený vánoční balet Louskáček. Vstupenky koupíte tady. Moravská filharmonie nabídne ve stejný čas v Redutě koncert s názvem Jednoduchost v hudbě a o hudební zážitky nebude nouze ani na Výstavišti Flora, na které v 19:00 zavítá Film Music Tour 2019 s živým orchestrem a oblíbenou hudbou z filmů. Vstupenky ještě jsou a koupíte je tady. O hodinu později pak v Bounty Rock Cafe vystoupí ZZ Top Litovel, za vstup na jejich koncert zaplatíte 150 korun.

Sobota

08:00 / Den pro dětskou knihu 2019 / Knihovna města Olomouce
09:00 / Olomoucké veggie Vánoce / Umělecké centrum UP
10:00 / Vánoční prohlídky hradu / Hrad Šternberk
10:00 / Hanácké Vánoce / Hanácké muzeum v přírodě
10:00 / Adventní jarmark v Čokoládovně Troubelice / Čokoládovna Troubelice
10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní a Dolní náměstí + Tržnice
14:30 / SK Sigma Olomouc vs. FC Slovan Liberec / Andrův stadion
18:00 / Musica Figuralis / Arcidiecézní muzeum
18:45 / P. Glass: Achnaton / kino Metropol
19:00 / Koncert vítězů MPSO 2019 / Reduta
19:00 / Tlustý prase / Moravské divadlo
19:00 / Šest tanečních hodin v šesti týdnech / Divadlo na Šantovce
20:00 / The CATFISH (UK) / Bounty Rock Cafe

V sobotu budou od dopoledních 9:00 probíhat v Uměleckém centru Univerzity Palackého Veggie Vánoce, které návštěvníkům nabídnou sladká i slaná jídla rostlinného původu, rukodělné výrobky z eticky i ekologicky nezávadných materiálů a několik workshopů, v jejichž rámci si může každý návštěvník vyrobit vánoční dárek pro své blízké. Více o akci se dočtete tady. S dětmi si můžete udělat výlet na hrad Šternberk, kde budou od 10:00 do 14:00 probíhat vánoční prohlídky hradu. V rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích a především se můžete těšit na slavnostní vánoční výzdobu v interiérech celého hradu. Na zajímavou akci láká také Čokoládovna Troubelice, která zve na Adventní jarmark, na kterém si můžete nakoupit vánoční dárky v podobě čokolád, adventních kalendářů a mikulášských nadílek. A pokud vás zajímá atmosféra pravých Hanáckých Vánoc, tak si udělejte výlet do Hanáckého muzea v přírodě. Už ve 14:30 pak Sigma hostí na domácím Andrově stadionu FC Slovan Liberec, tak přijďte fandit. Pokud chcete zajít do divadla, tak Moravské divadlo má v 19:00 na programu repertoárovou novinku Tlustý prase. Příběh tlusté Heleny a štíhlého Toma, jejího kolegy z práce, začíná jako klasická romantická pohádka pro dospělé, ovšem vezme za své ve chvíli, kdy se Tomáš bude muset vyrovnat s předsudky svých přátel. Lístky seženete tady. To v Divadle na Šantovce uvidíte ve stejný čas světově proslulý divadelní hit Šest tanečních hodin v šesti týdnech, ve kterém excelují Chantal Poullain a Martin Kraus. Vstupenky koupíte tady

Neděle

09:00 / Advent v Oranžerii / Výstaviště Flora
10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní a Dolní náměstí + Tržnice
14:00 / Malí poetové / Divadlo na cucky
14:30 / Na tý louce zelený / Moravské divadlo
19:00 / Spiritual Kvintet / Reduta

V neděli máte poslední možnost navštívit Advent v Oranžerii, který potrvá až do odpoledních 18:00. Pokud chcete dětem dopřát nějaké ty zimní radovánky, tak je můžete vzít na kluziště na Dolním náměstí a sami se můžete zahřát některým z voňavých punčů. Na ploše Tržnice se pak děti mohou svézt malou replikou historické tramvaje a pro odvážlivce je zde i olomoucké kolo, které vás vyveze do výšky třiatřicet metrů nad zemí. Ve 14:00 chystá Divadlo na cucky program Malí poetové pro děti od šesti do deseti let. Zajít můžete také na operetu Na tý louce zelený, kterou uvede už ve 14:30 Moravské divadlo. A nezapomeňte, že ve Vlastivědném muzeu je k vidění originální Věstonická venuše. Unikátní soška z pálené hlíny, datovaná do starší doby kamenné, bude v muzeu k vidění do 8. prosince 2019 a za vstup zaplatíte 100 korun. Na stejném místě nyní probíhá i unikátní výstava u příležitosti půltisíciletého výročí první známé písemné zmínky o olomouckém orloji. Výstava návštěvníkovi představí umělecké i technické součásti orloje z různých etap jeho vývoje a celou řadu obrazových, písemných i plánových dokladů z minulosti této významné památky. Muzeum nabízí zvýhodněnou vstupenku na obě tyto výstavy, za kterou zaplatíte 120 korun.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli akci, tak si víkend hlavně pořádně užijte!