Reklama

Úterý 25. června 2019, svátek má Ivan, venku je 17.4 °C

Tipy na víkend: Svatební veletrh, Městský bál, lyžařský závod, Hradišťan i Krkonošské pohádky

Tipy a názory

11.1.2019

Lenka Šimková

Týden se nám chýlí ke konci a víkend klepe na dveře. Jaké budou volné dny tentokrát? Čeká nás spousta kultury, zábavy a ani sportovní fanoušci nepřijdou zkrátka. Pokud tedy stále nevíte, co o víkendu podniknout, podívejte se společně s námi, co vše se v Olomouci a okolí chystá, a načerpejte inspiraci..

Pátek

17:30 / A dýchejte klidně / kino Metropol
19:00 / Dáma na G4 / Divadlo na Šantovce
19:00 / Kouzelná flétna / Moravské divadlo
19:00 / 12. maturitní ples SŠTO Olomouc / Slovanský dům
20:00 / Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny / kino Metropol
20:00 / Morrison Hotel / Bounty Rock Cafe

Lyžařská sezona je v plném proudu a volné dny tak můžete strávit na svahu. Pokud máte chuť si zalyžovat (a trochu shodit ta kila po vánočním cukroví), tak se podívejte do našeho pravidelně aktualizovaného přehledu sjezdovek a vyberte si, který areál se vám líbí nejvíce ;) Lyžuje se prakticky všude..

Jestli však raději vyrazíte dnes večer za kulturou, tak můžete zajít třeba do Divadla na Šantovce na originální inscenaci, která neotřele propojuje tanec, Pole Dance a swingový orchestr. Dáma na G4 začíná v 19:00 a poslední vstupenky koupíte tady. Moravské divadlo uvede ve stejný čas operu od Wolfganga Amadea Mozarta Kouzelná flétna. Vstupenky na představení seženete tady. Kino Metropol uvede ve 20:00 další příběh z kouzelnického světa. Vstupenky na Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny koupíte za 130 korun tady. A jestli máte chuť dnešní večer strávit na koncertu, tak zajděte do Bounty Rock Cafe, kde od 20:00 vystoupí skupina Morrison Hotel. Vstupné je 150 korun.

Sobota

08:30 / Veřejné bruslení / zimní stadion
09:00 / Sherpaski Cup / Ski areál Hrubá Voda
10:00 / Svatba Nanečisto / BEA centrum
15:00 / Sněhová královna: V zemi zrcadel / kino Metropol
15:00 / Odpoledne záhad / DDM Jánského
16:00 / Splašené nůžky / Moravské divadlo
17:00 / Dramatické studio SENior – SPÁŘKA / Divadlo na cucky
17:45 / Veřejné bruslení / zimní stadion
18:00 / Maturitní ples Gymnázia Čajkovského / NH hotel
18:45 / F. Cilea: Adriana Lecouvreur / kino Metropol
19:30 / XX. Městský bál / Výstaviště Flora
20:00 / Hřebík do rakve / Bounty Rock Cafe

Pokud si chcete trošku zasportovat, ale nechce se vám vyrazit někam na sjezdovku, tak můžete zajít na zimní stadion, kde hned z rána o půl deváté odstartuje bruslení veřejnosti. Zabruslit si pak můžete zajít i k večeru v 17:45 a pozor - brusle se nepůjčují. Naopak pro milovníky sjezdovek připravil Ski areál v Hrubé Vodě Sherpaski Cup. Jde o veřejný závod, který bude rozdělen do několika věkových kategorií tak, aby se ho mohli zúčastnit malí i velcí. Startovné je zdarma a registrace budou probíhat od ranních 9:00, start samotného závodu je plánován na 11:15. Sobotní den v BEA centru by si neměl nechat ujít žádný pár, který v brzké době chystá svatbu. Od 10:00 tady bude probíhat svatební veletrh Svatba Nanečisto, kde se zájemcům představí svatební a společenské salóny a agentury, butiky, kadeřnictví, kosmetická studia, kameramani, fotografové, cukráři a spousta dalších. Kino Metropol hraje v 15:00 pohádku pro děti Sněhová královna: V zemi zrcadel. Ve stejný čas chystá DDM na ulici Jánského Odpoledne záhad. Je určeno dětem od 10 let a vstupné je 20 korun. Moravské divadlo hraje už v 16:00 detektivku Splašené nůžky, o hodinu později uvidíte v Divadle na cucky hru Dramatického studia SENior – Spářka. A večer se na Výstavišti Flora v pavilonu A uskuteční jeden z důležitých večerů letošní plesové sezony - jubilejní 20. Městský bál. Ten startuje v 19:30 a k tanci a poslechu bude hrát Moondance orchestra Martina Kumžáka a Václav Neckář se skupinou Bacily.

Neděle

08:15 / Veřejné bruslení / zimní stadion
10:00 / Tučňáci na arše / Moravské divadlo
14:00 / Za oponou se otevírá svět / Muzeum umění
14:00 / Malí a příběhy / Divadlo na cucky
14:00 / Tučňáci na arše / Moravské divadlo
15:00 / Beránci a ospalý čert / Kašpárkova říše
15:00 / Čertí brko / kino Metropol
16:00 / Krkonošské pohádky / Divadlo na Šantovce
17:00 / Vlnobytí / Divadlo na cucky
17:00 / HC Olomouc vs. Škoda Plzeň / zimní stadion
17:30 / Beautiful Boy / kino Metropol
19:00 / HRADIŠŤAN a Jiří Pavlica / Reduta
20:00 / Bohemian Rhapsody / kino Metropol

Neděle bude patřit hlavně dětem! Ty můžete vzít už v 10:00 do Moravského divadla na představení Tučňáci na arše. Pokud ranní představení nestihnete, nemusíte zoufat. Zahrají ho ještě odpoledne, ve 14:00. Muzeum umění chystá po obědě výtvarný workshop pro rodiny s dětmi od 7 let, kde se můžete podívat na kulisy nebo si vytvořit loutky. Workshop Za oponou se otevírá svět začíná rovněž ve 14:00. Ve stejný čas pak pokračuje pravidelný cyklus dětských dílen Malí a na cucky. Tentokrát dílna seznámí děti s uměním vyprávět příběhy hravými metodami. Rezervovat místo v dílničce si můžete tady. Jestli máte rádi loutkové divadlo, tak v 15:00 zajděte do Kašpárkovy říše na pohádku Beránci a ospalý čert. Pohádkové představení chystá také Divadlo na Šantovce. Od 16:00 tady uvidíte vychytralého pána Trautenberka a nebude chybět ani Kuba, Anče a Hajný. Řeč je o Krkonošských pohádkách a vstupenky na ně koupíte tady. A aby nebyla neděle celá jen o dětech, tak potěšíme i ostatní ;) Hokejoví fanoušci by si neměli nechat ujít domácí zápas Mory s Plzní, který startuje v 17:00. Kino Metropol dává v 17:30 drama Beautiful Boy natočené podle skutečné události a navštívit můžete také koncert v Redutě, kde se od 19:00 představí Hradišťan & Jiří Pavlica. Několik vstupenek ještě zbývá a zakoupit je můžete tady.

Přejeme pohodový víkend!