Reklama

Středa 19. února 2020, svátek má Patrik, venku je 2.8 °C

Tipy na víkend: Garden Food Festival, Noc vědců, Mora se Sigmou i poslední film v Letním kině

Tipy a názory

27.9.2019

Lenka Šimková

Poslední záříjový víkend je před námi. Na své si tentokrát přijdou především milovníci dobrého jídla, ale také fotbaloví i hokejoví fanoušci. Nebudou chybět koncerty, divadelní představení, zábava pro děti a chystá se i jedna zajímavá akce popularizující vědu. Podívejte se, kam o víkendu můžete zajít..

Pátek

10:00 / Sebeobrana pro seniory / Centrum pohybu
10:00 / Flerjarmark / Dolní náměstí
18:00 / Olomouc - Pardubice / zimní stadion
18:00 / Noc vědců 2019 v Olomouci / Olomouc
19:00 / Olomoucká kavárna #10: Alexandra Alvarová / Divadlo na cucky
19:00 / Lady Oskar / kino Metropol
19:00 / Inaugurační koncert nového šéfdirigenta / Reduta
20:00 / Frank Zappa Quartet / Bounty Rock Cafe

Centrum pohybu v Sokolské ulici zve už dnes v 10:00 všechny seniory na praktickou přednášku na téma sebeobrana pro seniory. Ve stejný čas startuje na Dolním náměstí oblíbený Flerjarmark, na kterém si můžete vybrat šperky, hračky, oblečení, pletené i šité doplňky, ale také ručně vyráběná mýdla a svíčky. Prodejci budou na místě až do 18:00, takže se nemusíte bát, že je nestihnete. Fanouškům olomouckého hokeje by nemělo uniknout další domácí utkání, ve kterém se od 18:00 představí Mora proti Pardubicím. Dnes večer bude v Olomouci na několika místech probíhat také Noc vědců. Jde o celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají a především se snaží pochopit tento fascinující svět. Podrobný program a jednotlivá místa konání naleznete zde. To Divadlo na cucky představí v 19:00 v rámci cyklu Olomoucká kavárna expertku na politický marketing a propagandu Alexandru Alvarovou, která je autorkou knihy Průmysl lži: propaganda, konspirace a dezinformační válka. V kině Metropol se pak ve stejný čas představí Jana Paulová ve hře Lady Oskar. Kromě toho, že se zhostila hlavní role, tak je tato inscenace pro herečku jejím režijním debutem. Vstupenky od 460 korun ještě koupíte tady. Pokud jste včera nestihli zahajovací koncert 74. sezóny Moravské filharmonie, který byl zároveň inauguračním koncertem jejího nového šéfdirigenta Jakuba Kleckera, tak nemusíte smutnit. Reprízu uslyšíte už dnes v 19:00 v Redutě. A pokud dáváte přednost jinému žánru muziky, tak můžete ve 20:00 zajít do Bounty Rock Cafe na koncert skupiny Frank Zappa Quartet. Za vstup zaplatíte 150 korun.

Sobota

celý den / Svatováclavské hody / Moravská restaurace
08:30 a 19:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
10:00 / Vintage.Market.Olomouc / Letní kino - Klid v ruchu
10:00 / Garden Food Festival / Rozárium
14:00 / Kroky pro demokracii Olomouc / Letní kino - Klid v ruchu
15:00 / Cena Václava Buriana Olomouc 2019 / Muzeum umění
16:00 / Hudební léto / Hospoda Na Statku
16:30 / SK Sigma Olomouc vs. 1.FC Slovácko / Andrův stadion
19:00 / Splašené nůžky / Moravské divadlo
19:00 / Scapino aneb sluha málem principálem / Divadlo na Šantovce
20:00 / Fly Tomorrow / Bounty Rock Cafe
20:00 / Život je krásný / Letní kino
20:00 / Jurij Andruchovyč & Karbido / Ponorka

V sobotu a v neděli si na své přijdou všichni gurmáni. Kromě toho, že Moravská restaurace na tyto dny připravila speciální Svatováclavské menu, tak se v olomouckém Rozáriu koná další ročník oblíbeného Garden Food Festivalu. Vedle tradičních vystavovatelů se v Olomouci nově představí řada místních bister a restaurací, které na Garden Food Festivalu ještě nevařily, jako třeba Nutrend World, The buns, Zdravá pecka a další. Domácí hanácké hráče doplní řada pokrmů z jižního Polska, Vietnamu, Nepálu, Srí Lanky, Peru i africké Ugandy. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program a více o samotném food festivalu se dočtete tady. A rovněž od 10:00 se bude v areálu Letního kina - Klidu v ruchu konat další Vintage market. Originální bleší trh nabídne nepřeberné množství vintage a retro kousků, dále také spoustu dobrot, skvělou kávu a bohatý program pro děti. Na stejném místě pak od 14:00 proběhnou veřejné diskusní bloky s názvem Kroky pro demokracii. Milovníkům fotbalu by pak neměl uniknout duel, který od 16:30 sehraje na Andrově stadionu Sigma Olomouc proti 1.FC Slovácko. Pokud dáte ale přednost divadlu, tak můžete v 19:00 zajít do Moravského divadla na detektivku Splašené nůžky. V bytě nad kadeřnictvím je zavražděna majitelka domu. Do salonu záhy vtrhne policie a začne vyšetřovat vraždu, kterou musel spáchat někdo z přítomných. A protože důkazů je málo a atmosféra houstne, jsou k vyšetřování vyzváni i sami diváci…Vstupenky koupíte zde. To Divadlo na Šantovce uvede první reprízu nové inscenace z produkce Divadla Nabalkoně s názvem Scapino aneb sluha málem principálem. Původní Moliérův text Scapinova šibalství je autorsky poupraven a obohacen o prvky nového cirkusu, písně, tanec a situační humor typický pro žánr italské Commedie dell´arte. Vstupenky za 150 korun koupíte tady. A v sobotu se s námi definitivně rozloučí Letní kino, které v této sezóně promítne svůj poslední film Život je krásný. Máte tak nejen poslední šanci vidět letos film pod hvězdnou oblohou, ale také úplně poslední možnost vychutnat si promítání na plátně s ikonickou dřevěnou konstrukcí nad amfiteátrem. Tu totiž bohužel čeká demolice..

Neděle

celý den / Svatováclavské hody / Moravská restaurace
10:00 / Garden Food Festival / Rozárium
14:15 a 17:45 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
15:00 / Pianothéka v Šantovce / Galerie Šantovka
15:00 / Klaunská show s Klaun Family / Divadlo na Šantovce
19:00 / Bajadéra / Moravské divadlo
19:00 / Duchovní hudba italského baroka / kostel Zvěstování Páně

Také v neděli si můžete vychutnat gastronomické hody na olomouckém Garden Food Festivalu. Ten bude probíhat až do 18:00 a opět nabídne zajímavý doprovodný program. Pokud však chcete raději udělat něco pro své tělo a zůstat v kondici, tak si můžete zajít zabruslit na zimní stadion, kde už probíhá sezóna bruslení. Hodina na ledě vás zde čeká od 14:15, nebo odpoledne od 17:45 a za vstup zaplatíte 40 korun. S dětmi můžete zajít odpoledne v 15:00 třeba do Divadla na Šantovce, kde na ně bude čekat Klaunská show s Klaun Family. Zábava plná vtipných klaunských situací, písniček, her a balónků, po které bude následovat krátká dílnička. Zatímco se děti budou bavit s klauny, tak vy se můžete zaposlouchat do tónů Pianothéky Richarda Pogody. A ani v neděli nepřijdete o hezké divadelní představení. Moravské divadlo uvede v 19:00 jeden z nejkrásnějších světových baletů, Bajadéru. Vstupenky na představení ještě jsou a pořídíte je tady. Pokračuje také Podzimní festival duchovní hudby a od 19:00 přednese kostele Zvěstování Páně hudbu italského baroka slovenský ansámbl Il Cuore Barocco. Těšit se můžete nejen na velmi známé a oblíbené dílo G. B. Pergolesiho Stabat Mater, ale také další skladby P. Locatelliho a A. Vivaldiho. vstupenky pořídíte tady.

Přejeme pohodový víkend!