Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.5 °C

Tipy na víkend: do přírody ve městě, hledání kamínků i cihel a online koncert

Tipy a názory

12.3.2021

Lenka Šimková

Je tady druhý víkend, který podléhá přísným vládním opatřením o omezení pohybu při trávení volného času jen na území obce. I přes tuto komplikaci pro vás ale máme několik tipů, čím si nadcházející víkend můžete zpříjemnit. ;)

Pro začátek je důležité si připomenout, jak je to vlastně s trávením volného času. Na nákup či k lékaři můžete bez čestného prohlášení kamkoli v rámci okresu, co se týká volnočasových aktivit, tak během těch se musíte zdržet jen na území obce. Z toho důvodu jsme pro vás už v minulém týdnu připravili přehledný článek, kam až území Olomouce sahá. Na Svatý Kopeček se vydat můžete, ale na procházku kolem jezera Poděbrady raději zapomeňte. Praktickou mapku s vyznačenou hranicí okresu i samotné obce naleznete tady.

Ale nezoufejte. I v Olomouci se toho dá hodně zažít a prozkoumat. Pokud si myslíte, že máte Olomouc a její okolí prochozené křížem krážem, tak by vás z omylu mohl vyvést průvodce Do přírody ve městě, kde najdete spoustu tipů, kam se v Olomouci vypravit za možná netušenými zajímavostmi. Dalším zpestřením procházek po městě pak můžou být mobilní hry zaměřené na historii Olomouce. Veškeré informace naleznete tady. Dalším zajímavým způsobem trávení volného času s dětmi může být kombinace malování i pohybu venku. Velmi populární je poslední dobou hledání a tvorba putovních malovaných kamínků. Jestli jste o nich ještě neslyšeli, tak se vše potřebné dočtete tady. A pestrý program pro děti nachystali i v DDM Olomouc. Děti se mohou zapojit do kraslicového rekordu, pomoci obléknout strom do háčkovaného kabátu, prozkoumat pohádky na plotě a čeká na ně mnohem více aktivit

A pokud při cestách na výletě (nebo i doma na zahradě) narazíte na nějakou cihlu, tak ji neváhejte vzít a doneste ji do Mateřské školy Blanická 16 v Olomouci. "Cihlu můžete donést jen tak čistou, nebo i pomalovanou dle vlastní fantazie. Cihly stačí nechat za brankou a my je využijeme ke stavbě nejrůznějších prvků v zahradě, které dětem udělají radost," popisuje nápad patronka školy Věra Zukalová. Více se dozvíte i tady.

A myslíme také na všechny sportovní fanoušky. Sice ještě nějakou dobu potrvá, než budeme moci opět fandit na tribunách, ale i tak neuškodí si připomenout, co všechno je o víkendu na programu. V sobotu se série předkola play-off hokejové extraligy přesune na Hanou. Tým HC Olomouc nastoupí doma v Plecharéně proti Plzni. Jestli se jí podaří po třetí za sebou zvítězit a zajistit si tím postup do play off, to zjistíte od 17 hodin. O hodinu později se představí házenkářky DHK Zora Olomouc v Prešově. A upozorňujeme, že nedělní utkání SK Sigma Olomouc proti 1.FC Slovácko je odloženo. 

V neděli večer si ale můžete vychutnat online koncert olomoucké kapely Blue Apple, kterou nelze jednoduše zařadit do nějaké škatulky, ale můžete v její hudbě slyšet prvky jazzu, soulu nebo jazz rocku. Co kapelu charakterizuje především, je osobitý zvuk autorských skladeb hledajících příběhy ukryté v hudbě. Koncert můžete sledovat od 18 hodin na Facebooku Telegraphu.

A pokud přemýšlíte, co s večerem a chybí vám divadelní představení, tak si můžete pustit třeba některou z inscenací Divadla Tramtarie. V nabídce jsou aktuální hity, ale i inscenace které již nejsou zařazeny do stálého repertoáru. Jejich výčet naleznete na webu divadla.

Přejeme hezký víkend!