Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1.5 °C

Tipy na víkend: domácí cvičení, ledové sochy i asijské speciality

Tipy a názory

5.2.2021

Lenka Šimková

Pracovní týden je u konce a před námi je první únorový víkend. Už víte, čím si volné dny zpříjemníte tentokrát? Opět pro vás máme praktický přehled toho, co se v nejbližší době chystá... ;)

Kam na běžky?

Pokud patříte k milovníkům zimních sportů a momentálně vás trápí uzavřené sjezdovky, tak pro vás máme pár tipů, kam se můžete vypravit alespoň na běžkách. Podívejte se sem, kde najdete hned několik tipů na zajímavé výlety jak pro začátečníky, tak pro zkušené běžkaře.

A pokud nejsou běžky nic pro vás, ale nechce se vám o víkendu zůstávat doma, tak si můžete naplánovat nějaký výlet. Resort Kopřivná třeba aktuálně láká na ledové sochy, které jsou k vidění u horní stanice lanovky. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením je však lanovka mimo provoz i pro pěší, tak počítejte s tím, že pokud se chcete ledovou krásou pokochat, tak si musíte kopec vyšlápnout. Veškeré informace o akci se dočtete tady. A pokud nejsou ledové sochy nic pro vás, tak se můžete vydat na Praděd, Lysou horu, nebo můžete vymyslet nějaký zajímavý výlet i v okolí Olomouce. ;)

Skvělou zprávu pak máme pro všechny milovníky asijské kuchyně. Na tuto sobotu a neděli chystá Long Story Short speciální asijské menu, které si můžete objednat až k vám domů. Celý set s přehledem nasytí i čtyři osoby a těšit se můžete na dobroty s pekingskou kachnou, krevetami i kantonským bůčkem. Rozvoz jídel bude po oba víkendové dny fungovat mezi 11. a 19. hodinou a veškeré podrobnosti k chystanému menu i samotnou možnost objednávky naleznete zde →

A myslíme také na všechny sportovní fanoušky. Sice ještě nějakou dobu potrvá, než budeme moci opět fandit na tribunách, ale i tak neuškodí si připomenout, co všechno je o víkendu na programu. Už dnes v 17 hodin přivítají olomoučtí hokejisté v plecharéně Třinec. Sobota tentokrát bude bezzápasová, ale neděle to všem fanouškům vynahradí. Mora bude hrát od 17 hodin v Hradci Králové, olomoucké volejbalistky čeká ve stejný čas Final Four domácího poháru proti Sokolu Šternberk a po úterní dohrávce v Boleslavi přivítají fotbalisté SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu Spartu Praha, výkop je v 18:30.

Pokud vás sice tento pasivní sport zajímá, ale už vám chybí nějaká aktivita a trápí vás zavřená fitka, tak můžete profesionálně začít cvičit i doma. Trenéři z Nutrend Worldu pro zájemce připravili seriál online kruhových tréninků. Nepotřebujete žádné fitness pomůcky, vystačíte si jen se židlí či lahví vody. Tady se můžete podívat na zatím poslední trénink, který byl zaměřený na procvičení celého těla.

A jestli přemýšlíte, co s večerem a chybí vám divadelní představení, tak si můžete pustit třeba některou z inscenací Divadla Tramtarie, které již nejsou zařazeny do stálého repertoáru. V nabídce je Romance pro křídlovkuAnna KareninaStařec a mořeVálka s MlokyBoj o přežití: P.E.S.CH.O! i velký divácký megahit Láska za koronu. Podívat se můžete také na milostné drama Madisonské cesty, velmi oblíbený Kabaret nahatý Shakespeare a nově divadlo do online světa převedlo také temnou love story Na Větrné hůrce, která přináší strhující příběh lásky a nenávisti, inscenaci plnou nečekaných dějových zvratů a vynikajících hereckých výkonů.

Přejeme hezký víkend!