Reklama

Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 21.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: zooinventura, Starci na chmelu i pořádná lyžovačka

Tipy a názory

3.1.2020

Lenka Šimková

První víkend roku 2020 je tady! Kde všude ho můžete strávit? Vyrazit můžete do hor za lyžovačkou, ale něco se bude dít i ve městě. Podívejte se společně s námi, co vše se na volné dny chystá...

Pátek

celý den / Zooinventura / zoo Olomouc
17:30 / Šťastný nový rok / kino Metropol
18:00 / Olomouc - Plzeň / zimní stadion
20:00 / Le Mans '66 / kino Metropol

Sobota

celý den / Zooinventura / zoo Olomouc
08:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
15:00 / Špióni v převleku / kino Metropol
17:30 / Vlastníci / kino Metropol
19:00 / Sluha dvou pánů / Moravské divadlo
20:00 / Dokonalá lež / kino Metropol

Neděle

15:00 / Ledové království II / kino Metropol
16:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
17:30 / Tenkrát podruhé / kino Metropol
19:00 / Starci na chmelu / Moravské divadlo
20:00 / Amundsen / kino Metropol

Lyžařská sezona je v plném proudu a volné dny tak můžete strávit na svahu. Pokud máte chuť si zalyžovat (a trochu shodit ta kila po vánočním cukroví), tak se podívejte do našeho pravidelně aktualizovaného přehledu sjezdovek a vyberte si, který areál se vám líbí nejvíce. ;-) A pokud si chcete trošku zasportovat, ale na lyžování se zrovna necítíte, můžete vzít brusle a vyrazit na zimní stadion, kde bude v sobotu od 8:15 a v neděli od 16:15 probíhat bruslení veřejnosti

Celý víkend se tentokrát ponese ještě ve znamení doznívajících svátků a vánočního volna, takže pokud se po práci nechystáte na lyže, nebo neodjíždíte na víkend pryč, tak můžete zajít třeba na některou z výstav nebo na film do kina. Třeba ve Vlastivědném muzeu je už jen do soboty 5. ledna k vidění unikátní výstava u příležitosti půltisíciletého výročí první známé písemné zmínky o olomouckém orloji. Výstava návštěvníkovi představí umělecké i technické součásti orloje z různých etap jeho vývoje a celou řadu obrazových, písemných i plánových dokladů z minulosti této významné památky. Fanouškům olomouckého hokeje by pak neměl uniknout první domácí zápas hokejistů v novém roce. Už v pátek nastoupí od 18:00 proti Plzni.

S dětmi si můžete udělat o víkendu výlet třeba do olomoucké zoo, kde bude po celý měsíc probíhat oblíbená zooinventura. Na pokladně zoo si vyzvednete hlasovací lístek k soutěži, vyplníte ho a odevzdáte u východu z areálu. A vězte, že spočítat, kolik členů má tlupa kotulů veverovitých nebo smečku vlků, není nic jednoduchého. Ovšem pro ty nejlepší chystá zoo hodnotné ceny. ;-)

A pokud chcete zajít o víkendu do divadla, tak můžete v neděli od 19:00 vyzkoušet nestárnoucí český muzikál Starci na chmelu v podání herců Moravského divadla. Vstupenky ještě jsou a koupíte je v pokladně divadla nebo online.

Přejeme hezký první víkend roku 2020!