Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 23.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na víkend: slavnosti vína, podzimní Flora, Noc vědců, LEGO výstava, Hurvínek i Doktor v nesnázích

Tipy a názory

5.10.2018

Autor: Lenka Šimková

Máme tady první říjnový víkend. Tentokrát je program plně nabitý a na své si musí přijít opravdu každý! Program přeje fanouškům hudebním, divadelním i sportovním a láká například na Olomoucké vinné slavnosti, podzimní Floru, saunovou noc, LEGO výstavu a spoustu dalšího. Stačí si jen vybrat...

V pátek a v sobotu se na Horním náměstí můžete těšit na vinné slavnosti.

Foto: Jan Procházka

V pátek a v sobotu budou probíhat komunální volby. Volební místnosti se otevřou dnes úderem 14. hodiny a zavřou až ve 22 hodin. Volit můžete i zítra, a to od 8:00 do 14:00. V sobotu odpoledne vám budeme pravidelně přinášet průběžné informace o průběhu sčítání hlasů a veškeré další informace o výsledcích voleb.

Pátek

09:00 / FLORA Olomouc - podzimní etapa / Výstaviště Flora
14:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Horní náměstí
15:00 / SPECIALIZED GRAND PRIX - FINÁLE / Centrum Semafor
15:30 / Malá drakiáda / DDM Jánského
17:00 / Noc vědců / Olomouc
18:00 / HC Olomouc vs. Sparta Praha / Zimní stadion
18:00 / Saunová noc - Pražský večer / Sauna Arena Hrubá Voda
18:30 / Nightride / RideOn
19:00 / Divoké historky / Divadlo Tramtarie
19:00 / Na tý louce zelený / Moravské divadlo
20:00 / HUSTEJ GULÁŠ / Bounty Rock Café

Až do neděle potrvá podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc, která odkazuje svým pojetím ke stému výročí státu. Stěžejní expozice v pavilonu A na téma Tržiště první republiky přenese návštěvníky do dob, kdy náměstí a návsi zaplavily povozy s výpěstky a výrobky sedláků a zahradníků. Koukněte na naši fotoreportáž, návštěva určitě stojí za to! Otevřeno bude každý den od 09:00 do 18:00, v neděli se brány uzavřou už v 17 hodin. Přes víkend navíc DPMO posílí kvůli Floře své spoje a na lince č. 4 budou nasazeny spřažené soupravy, které budou dle potřeby jezdit až do odpoledních hodin.

Olomoucká vinná společnost připravila na pátek a sobotu další ročník Olomouckých vinných slavností, které navazuji na historii prodeje vína a vinných domů v Olomouci z patnáctého století. Na Horním náměstí bude v pátek připraven pro návštěvníky bohatý doprovodný program, představení jednotlivých vinařství, vinná tombola a k vínu neodmyslitelně patří i muzika a tanec. V sobotu se můžete těšit na den plný lidové muziky, cimbálovky a dobrého vína.

Dnešní večer v Olomouci proběhne také Noc vědců. Jde o celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají a především se snaží pochopit tento fascinující svět. Podrobný program a jednotlivá místa konání naleznete zde.

Pokud si večer chcete trošku oddychnout a relaxovat, tak můžete vyrazit do hotelu Hluboký dvůr, kde vás v saunovém světě čeká další Saunová noc. Nebo můžete vyrazit do divadla. Moravské divadlo uvede premiéru lidové operety Na tý louce zelený, v Tramtarii na vás naopak čekají Divoké historky. A pokud toužíte po pořádné dávce muziky, tak ve 20 hodin vám v Bounty Rock Café zahraje Hustej guláš.

Sobota

08:00 / Hanácký farmářský trh / Horní náměstí
09:00 / FLORA Olomouc - podzimní etapa / Výstaviště Flora
09:00 / Otevřená vrata pro zvířata / Doubravský dvůr
09:00 / Tenisový turnaj pro veřejnost / TK Milo
10:00 / Olomoucké vinné slavnosti / Horní náměstí
10:00 / Litovelské pomoraví / RideOn
10:00 / LEGO výstava Svět kostek Olomouc 2018 / SŠP Rooseveltova
13:00 / Nemilanské dýňobraní / TJ Sokol, Nemilany
15:30 / 1.HFK Olomouc - FC Heřmanice Slezská / stadion 1. HFK
17:30 / Večer s lidovými písněmi a degustací vína / Nabalkoně
18:00 / Amigoos aneb podzimní rej ve skanzenu / Hanácké skanzen
19:00 / SK Sigma Olomouc vs. AC Sparta Praha / Andrův stadion
19:00 / Velký Gatsby / Divadlo Tramtarie
19:00 / Na tý louce zelený / Moravské divadlo
20:00 / LadyJane & René Lacko tribute Led Zeppelin / Bounty Rock Café

V sobotu od rána vás na Horním náměstí kromě vinných slavností bude čekat také Hanácký farmářský trh. Ten startuje už v 8 hodin ráno a potrvá do 13 hodin. I s dětmi můžete vyrazit na statek Doubravský dvůr, kde od 9 hodin bude probíhat velká akce s názvem Otevřená vrata pro zvířata. Čekají vás prohlídky statku, vyrobíte si vlastní sýr, uvidíte ukázky výcviku psů, pasení hus, handicapovaná zvířata ze záchranné stanice a mnoho dalšího. A potěšíme i milovníky tenisu. Decathlon připravil na TK Milo Tenisový turnaj pro všechny a čekají na vás zajímavé ceny. Pokud patříte k milovníkům stavebnice LEGO, tak by vám neměla uniknout velká výstava Svět kostek na SŠP Rooseveltova. Čekají vás krásné statické, pohyblivé nebo i svítící LEGO modely postavené podle skutečných vzorů i podle nekonečné fantazie a spousta dalšího včetně bohatého doprovodného programu.

I sobotní večer nabízí pestrý program. Už v 17:30 můžete zajít do Kabaretní scény Nabalkoně, kde na vás bude čekat večer s lidovými písněmi a degustací vína. Vstupné je 100 korun a kapacita míst je omezena, tak neváhejte s rezervací. V Hanáckém skanzenu v Příkazích se od 18 hodin můžete těšit na pravou hanáckou atmosférou a pořádným ostravským funkem, zahrají zde totiž Amigoos. Milovníky fotbalu zajisté potěší, že v 19 hodin nastoupí SK Sigma na domácím stadionu proti AC Sparta Praha. Příznivci divadla naopak můžou zajít do Tramtarie na představení Velký Gatsby a hudební fanoušky zajisté potěší LadyJane & René Lacko tribute Led Zeppelin v Bounty Rock café.

Neděle

09:00 / FLORA Olomouc - podzimní etapa / Výstaviště Flora
09:00 / LEGO výstava Svět kostek Olomouc 2018 / SŠP Rooseveltova
10:00 / Štístko a Poupěnka - Jedeme na výlet / kino Metropol
10:00 / Příběhy vodníka Česílka / Moravské divadlo
14:00 / Malí v krajině tři-dé / Divadlo na cucky
14:00 / Příběhy vodníka Česílka / Moravské divadlo
15:00 / Hurvínkova cesta do Tramtárie / Divadlo na Šantovce
18:00 / Basketbal Olomouc vs. SKB Zlín / Čajkaréna
19:00 / Doktor v nesnázích / Reduta
19:00 / Koncert k 100. výročí vzniku Československa / Kostel sv. Mořice
20:00 / DH v DH s Petrou Špalkovou / Divadlo hudby

V neděli máte poslední možnost navštívit podzimní Floru Olomouc nebo výstavu Svět kostek na SŠP Rooseveltova, která nabízí největší výstavu LEGO modelů na Moravě. Nebude chybět ani pestrý program pro nejmenší, takže hned v 10 hodin můžete vyrazit do kina Metropol na hudební představení Štístko a Poupěnka, nebo do Moravského divadla na Příběhy vodníka Česílka. Pokud se vám nehodí ranní představení, tak na Česílka můžete zajít i ve 14 hodin. Ve stejný čas začíná v Divadle na cucky výtvarná dílna Malí v krajině tři-dé z cyklu dětských dílen Malí a na cucky. Na základě rozpravy o tom, jak se liší současná krajina od té minulé a jak vlastně lidé v krajině tráví čas, si děti vytvoří prostorové obrazy. A poslední pozvánkou na dětské představení je Hurvínkova cesta do Tramtarie, na kterou se vypraví i s Máničkou a Žerykem v 15 hodin v Divadle na Šantovce. Ale do divadla mohou vyrazit také dospěláci! V 19 hodin v Redutě na vás bude čekat bláznivá francouzská komedie Doktor v nesnázích se skvělou muzikou a úžasnou choreografií o žádaném plastickém chirurgovi, klinice plné žen a silikonech v akci. A pokračuje také Podzimní festival duchovní hudby. V 19 hodin vás v kostele svatého Mořice čeká Koncert ke 100. výročí vzniku Československa.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli akce, tak vám přejeme krásný víkend!