Reklama

Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich, venku je 32.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tanečnice ZUŠ Žerotín zazářily v Polsku

Zprávy z regionu

14.9.2023

Sylva Křenková

ZUŠ Žerotín Olomouc boduje na mezinárodních soutěžích a právě rozšiřuje své řady. Přijďte k talentovým zkouškám již v pondělí 18.9. a připojte se do našeho kolektivu.

Taneční obor ZUŠ Žerotín je skvělou volbou pro rodiče, hledající všestrannou volnočasovou aktivitu pro své děti. Kromě pohybové složky je významný i rozvoj dětí po stránce hudební a umělecké. Vnímání hudby, estetické cítění, ale i divadelní a herecký projev, to vše k tanci patří. Vyučujeme klasický, moderní i lidový tanec. Nejedná se přitom o časově extrémně náročnou aktivitu se soutěžemi o každém víkendu. I přes to však žáci na soutěžích pravidelně bodují. V loňském roce přivezl přípravný ročník hned několik medailí z celorepublikových soutěží.

Nejvyšších výsledků dosahují dívky ve věku 14 - 18 let. Skupina pod vedením Simony Křenkové zazářila na IDO Mistrovství Evropy v baletu, odkud přivezla hned několik úžasných výsledků.5. místo malé skupiny v kategorii Junior doplnila krásná bramborová medaile Beaty Hrachovcové v sólové juniorské baletní kategorii. Bronz vybojovalo duo Juliana Podstatská a Stella Fišarová. Mezi seniorkami zazářila se sólovou baletní choreografií naše absolventka Hana Machovská a vůbec největší úspěch zaznamenala seniorská baletní formace, která vybojovala v Polských Kielcích titul Mistrů Evropy. Originální choreografie přitom vytvořily pro tanečnice na míru Simona a Sylva Křenkovy. Dívky ale zdaleka nejsou jen "baletky", veliké úspěchy sklízíme i na poli moderního tance. Julia Alfimova byla za své výkony v minulém školním roce oceněna cenou Talent Olomouckého kraje. 

Jak se shodují pedagožky školy, všechny tři mimochodem bývalé sólistky baletu Moravského divadla Olomouc, není to ale jen o soutěžích. Důležité je vést děti k lásce pohybu a umění všeobecně a také ke spolupráci v kolektivu. Ta radost dětí i pedagogů při společné pokloně na závěr slavnostního vystoupení ve vyprodaném divadle, to je ten největší úspěch.

Pokud chcete být také součástí naší taneční rodiny, neváhejte se přihlásit online na stránkách školy a přijít v pondělí ke zkouškám.