UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Start ligy se blíží, Sigma představila dresy
Slavnostní představení dresů a tisková konference ve Funparku Šantovka, to byl program prvoligové Sigmy Olomouc ve středu večer. Klub z Hané povede v novém soutěžním ročníku trenér Václav Jílek, který z pódia fanouškům slíbil atraktivní, dynamický fotbal, co by měl přinášet také bodové zisky.
"Je nesmysl, abych hovořil o nějakém konkrétním umístění, když jsme u týmu nějaké čtyři týdny. Snažili jsme se nastavit nějaké procesy v práci s týmem, což by mělo přinášet efekt. Věřím, že se budeme posouvat dál," řekl kouč Sigmy Václav Jílek. Hanáci jdou do nové sezony posílení o dva útočníky, jsou to David Vaněček a Antonín Růsek. „Jsem rád, že se jejich příchody podařilo realizovat, byla to priorita,“ podotkl.
Posilou je také stoper Václav Jemelka, který se vrátil zpět z hostování v belgické Lovani. Na začátku přípravy byl zraněný, už ale trénuje bez omezení, ovšem připraven na sobotní duel proti Spartě ještě nejspíš nebude Stejně tak záložník Pablo González, který rovněž kompletní přípravu vzhledem ke zdravotnímu stavu odtrénovat nemohl.
Sigma jde do sezony s novou brankářskou jedničkou. Aleš Mandous totiž přestoupil do Slavie Praha. "Jsem rád, že klub už dříve přivedl Matúše Macíka a teď i Honzu Stejskala, který doplní sestavu gólmanů. Jako jednička začne Macík," řekl Jílek.
Hanáci nastoupili v přípravě k sedmi zápasům. Nejprve se chystali v domácích podmínkách. Úvodní čtyři utkání odehráli ve Slatinicích, všechna vyhráli. Následovalo soustředění v polské Opalenici. Zde Sigmáci zaznamenali bilanci jedné prohry a dvou remíz. Porážku 1:2 utrpěli s dánským vicemistrem FC Midtjylland, obě remízová utkání sehráli s polskými celky Zaglebie Lubin a Arka Gdynia, bylo to shodně 1:1.
Fotbalisté Sigmy nastříleli během přípravy 12 branek, nejlepším střelcem byl třígólový Kryštof Daněk.
Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Přirozenou cestou
Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.
Filip

DNES
Rooseveltovou a Polskou čeká náročná rekonstrukce. Dopravní omezení potrvají od poloviny července do konce října
Zprávy z regionu
4.7.2025
V Šantovce začíná výstava legendárních motorek Ducati. K vidění jsou i závodní speciály mistrů světa
Kultura
4.7.2025
Moravské divadlo bilancuje sezonu: Světové premiéry, nová scéna, podpora mladých a účast na prestižních festivalech
Tipy a názory
4.7.2025