Reklama

Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš, venku je 11.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Srpen 1968 připomene výstava na Žižkově náměstí

Kultura

14.8.2022

Autor: roc

Srpnové události roku 1968 pohledem pamětníků představí výstava Paměti národa, kterou najdete od pondělí 15. srpna na Žižkově náměstí před budovou pedagogické fakulty. Výstava s dobovými fotografiemi oživuje příběhy šesti lidí, jichž se dotkly nejen tyto srpnové události. Výročí okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy si připomeneme také pietním aktem, a to v pátek 19. srpna ve 14 hodin taktéž před pedagogickou fakultou Univerzity Palackého.

„Jak jinak si připomínat důležité historické události, než prostřednictvím vyprávění pamětníků, dokud ještě můžeme. Od srpna 1968 uplynulo už 54 let, tehdejší příběhy je však důležité stále odhalovat, zejména kvůli mladé generaci,“ míní náměstkyně olomouckého primátora pro cestovní ruch, kulturu a sport Markéta Záleská.

Výstava, vyobrazuje příběhy lidí, kteří svým příkladem a životním postojem dali najevo, že s komunistickým režimem nesouzní. Za to byli šikanováni, stíháni a někteří i vězněni. Expozici dokreslují dobové fotografie historika a olomouckého rodáka Miloslava Čermáka, který se mezi tanky okupantů nebál vstoupit s fotoaparátem. Dramatické snímky tajně ukrýval až do sametové revoluce v roce 1989. Příběhy a fotografie si můžete přijít prohlédnout až do pondělí 22. srpna.

Jednadvacátý srpen 1968 se velmi neblaze zapsal do dějin českého národa. 54. výročí těchto událostí si připomeneme pietním aktem v pátek 19. srpna ve 14 hodin před pedagogickou fakultou Univerzity Palackého.

 

roc

Reklama

Kontejnery Müller, s.r.o.

Katalog firem » Služby

- přistavení kontejneru 3-20m3 - odvoz a likvidace směsných, objemných a biologicky rozložitelných odpadů, sutí a zeminy - prodej písku, štěrku, recyklátu, betonu - zemní práce stroji: ...