Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.6 °C

Spolek Trend vozíčkářů chystá třídenní sbírku Zasukované tkaničky s velkolepým hudebním programem

Zprávy z regionu

14.9.2020

Autor: red

Olomoučané mají jedinečnou možnost ve dnech 22. až 24. září pomáhat handicapovaným spoluobčanům. Odměnou jim bude pestrý hudební program a tradiční talisman. Tím jsou zasukované tkaničky, které letos změní svůj design a budou více "trendy".

Měl to být jeden z prvních hudebních festivalů tohoto roku v Olomouci, nakonec bude jedním z posledních. Celostátní sbírka Zasukované tkaničky a její benefiční koncerty musely být z důvodu pandemie koronaviru přesunuty z původního dubnového termínu na září. Nakonec ale Olomoučany čekají tři dny plné hudby, neboť byla jarní etapa spojena s tou podzimní.

Mimo dobrého pocitu z podpory handicapovaných spoluobčanů si tak může široká veřejnost odnést i nezapomenutelný kulturní zážitek, kdy na benefičních koncertech vystoupí nejen rodáci z Olomouckého kraje jako Richard Pachman, Richard Pogoda, Terez Wrau, Martin Šafařík či Libor Geier, ale také třeba zpěvačka Alžběta Kolečkářová, účastníci letošní SuperStar Mikuláš Hrbáček a Valerie Lynn, kapely NoeRoads a Detox Rock, slovenská zpěvačka Valéria Polčová a další. Jako zlatý hřeb programu vystoupí legendární pop-rocková kapela Premier, jejíž píseň Hrobař byla jedním z největších hitů 90. let. První den proběhne kulturní program na Horním náměstí, další dva dny v Galerii Šantovka.

Richard Pachman

Kapela Premier

Alžběta Kolečkářová

Martin Šafařík

Kromě dobrého pocitu z pomoci handicapovaným občanům se můžete těšit i na bohatý kulturní program.

V Olomouci a okolních městech tak mohou pomoci právě občané, kteří za dobrovolný příspěvek obdrží barevnou tkaničku, která je symbolem celé sbírky. Dále můžete olomoucké vozíčkáře podpořit také zasláním DMS ve tvaru DMS TKANICKA 30 nebo DMS TKANICKA 60 nebo DMS TKANICKA 90 na číslo 87777 nebo vkladem libovolné finanční částky na účet č. 1000100014/5500. Výtěžek z této sbírky jde právě na dofinancování těchto služeb nebo například na materiální pomoc při pořizování kompenzačních pomůcek a invalidních vozíků.