Reklama

Středa 15. srpna 2018, svátek má Hana, venku je 17.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Slovanský tyátr uvedl další klasiku - Naši furianti, obě premiéry jsou vyprodané

Kultura

25.6.2014

Autor: barsi

Úspěšný studentský soubor, složený ze studentů a absolventů Slovanského gymnázia, přichází na scénu olomouckého Divadla na cucky se zbrusu novou inscenací. Premiéra představení Naši furianti Ladislava Stroupežnického proběhla v úterý 24. června, druhá premiéra následuje o den později, tedy dnes. Lístky jsou však beznadějně vyprodané, další příležitost budete mít až na podzim.

Foto: Vladislav Bič

"Zpracováváme po Maryši další české realistické drama. Po dlouhé době navíc rozšiřujeme repertoár o čistě komediální kus," uvedl Zdeněk Vévoda, umělecký šéf souboru a režisér nové inscenace. "Ve Furiantech vystupuje vůbec největší počet herců, co jsme kdy na scéně měli - rovných dvacet," dodává. Díky úpravám se podle jeho slov vleze představení do pětasedmdesáti minut. Vstupenky na obě premiéry v Divadle na cucky jsou už vyprodané. Další reprízy jsou plánovány na podzim. Více informací naleznete na www.tyatr.cz.

Slovanský tyátr vloni oslavil desetileté výročí, v posledních letech na sebe upozornil především díky inscenaci Maryša LP 2011, s níž hostoval v divadlech napříč Českou republikou. Aktuálně hraje také tragédii Williama Shakespeara Romeo a Julie, uváděnou jako *O*EO a *U*IE. Soubor se ve velké míře orientuje na studentské publikum, čemuž přizpůsobil i dramaturgii - snaží se představovat klasická díla a nejcitovanější učebnicovou látku v netradičním pojetí.

barsi

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.