Reklama

Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal, venku je 14.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sklo Anny Srovnalové v mnoha uměleckých podobách

Kultura

6.5.2008

Autor: Bohumír Kolář

V Galerii PODKOVA vystavuje od pondělí 5. května své práce mladá výtvarnice Anna Srovnalová ze Zábřeha. Mnoho o ní nikdo neví, a tak svým způsobem je pro olomouckou výtvarnou scénu příjemným překvapením.

Autorka se pohybuje ve sféře duchovně orientovaného kumštu a její umělecké artefakty se vyznačují nejen velmi solidní úrovní sklářské dělnosti, ale i vytříbeně kultivovanou tvořivostí, rozuměj uměleckou invencí. Ta je víc než poctivá už tím, že se rodila postupně a navzdory osudu, který ji od uměleckého snažení spíš odváděl. Začínala studiem na střední odborné škole oděvní v Zábřehu, přešla na Střední odbornou školu sklářkou ve Valašském Meziříčí, kde se z ní stala malířka skla , poté si rozšířila kvalifikaci o umělecko-řemeslné zpracování skla. Zkušenosti sbírala v ateliéru fusingu u prof. Petra Tichánka, v ateliéru pískovaného skla a vitráží u Jana Votavy, v malírně u mistra Miroslava Šloufa.

Na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru zvládla hutní tvarování, na Bild-Werku ve Frauenau vitráže, na stáži v Hadamanu vitráže, fusing, broušení i rytí skla.... Učí se dodnes a s největší pravděpodobností neskončí nikdy... Kdo takto přistupuje k tvorbě, má perspektivu vyplývající z jistoty, že nezakrní....

Galerie Podkova je proto jakousi přehlídkou všeho, co ve sklářské tvorbě Anny Srovnalové už nabylo uměleckých hodnot. Není toho málo. Obdivovat je možno každý vystavený objekt, jeho tvarovou ladnost, barvy, jejich akordy, nápaditost a neotřelost.... Spojení vystaveného díla s řemeslným fundamentem osvobozuje umělkyni od povinnosti a nezbytnosti vysvětlovat smysl díla. Ten je zřejmý. Zbývá proto dostatek času objevovat krásu...
K milé atmosféře vernisáže patřila hudební produkce tria Martin Hroch (klavír), Ondřej Malý (housle) a Vojtěch Pacal (kytara) a citlivý vyklad umělčiny přítelkyně Lucie Kvěchové.

Bohumír Kolář

Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Zima přichází a HARTMANSPORT je opět otevřen!

Předsezónní slevy až -60%!

Nově široký výběr skialpových lyží a vybavení Fischer, Elan, Volkl a Silvretta. Skialpové boty od značek Fischer a Dalbello. Montáže všech druhů skialpových vázání, renovace lepidla na stoupacích pásech. Servis skialpových lyží.

Do konce listopadu - celoroční výpůjčky dětských a juniorských lyží.

Jsme pro Vás opět k dispozici na známé adrese Poupětova 4, Olomouc (u parkoviště pavilonu A Výstaviště Flora).

Těšíme se na vás každý všední den.
PO-PÁ 9-18

Profesionální služby, akční ceny, přátelské prostředí, pohodlné parkování a italská káva, to je speciálka Hartmansport.

Nové modely lyží Elan a Lusti skladem. Největší výběr lyží Lusti v Olomouci.
TESTCENTRUM Elan ,TESTCENTRUM Lusti

ELAN, LUSTI, VOLKL, FISCHER, ATOMIC, SALOMON, HEAD,
DALBELLO, CRAFT, ALPINA, DAINESE,
LEKI, SPORTEN, STUFF, EIDER, MICO, MARKER, ROTTEFELLA a další.

ROČNÍ SERVIS ZDARMA NA LYŽE ZAKOUPENÉ U NÁS.!!