Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je 1.5 °C

Sigma získala brankáře Macíka z Ružomberoku

Sport

12.1.2021

Autor: Petr Pelíšek

První letošní posilu má fotbalová SK Sigma Olomouc. Na Andrově stadionu podepsal na dva a půl roku smlouvu brankář Matúš Macík (1993), do klubu přichází ze slovenského MFK Ružomberok. Informoval o tom klubový web Sigmy.

„Mé dojmy z nového angažmá jsou zatím moc fajn. Prohlédl jsem si už zázemí a stadion, pozdravil se se spoluhráči a trenérem. Sigma je pro mě nová výzva, na kterou se těším. V Ružomberoku jsem měl za sebou hodně zápasů, má pozice v bráně byla pevná. Teď mě čeká velká konkurence, což je pro mě něco nového. O místo v sestavě se férově porvu,“ řekl Matúš Macík, který bude stejně jako v Ružomberoku nastupovat s číslem 33.

Nový brankář SK Sigma Olomouc Matúš Macík. Foto: sigmafotbal.cz

198 centimetrů vysoký a 96 kilogramů vážící brankář naposledy působil ve slovenské nejvyšší soutěži v dresu MFK Ružomberok, kam přestoupil z Liptovského Mikuláše. Ve slovenské první lize 120 zápasů, ve kterých udržel 37 čistých kont. Svými výkony pomohl Ružomberoku v uplynulých letech ke dvěma třetím místům v lize i dvěma účastem ve finále národního poháru. Zkušenosti nasbíral také v 7 utkáních předkol Evropské ligy, kde si zachytal mimo jiné proti anglickému Evertonu.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Taneční skupina JUST US

Katalog firem » Sport » Tanec, taneční školy

Taneční skupina JUST US existuje v různých podobách od roku 2011. Jsme sehraná parta tanečníků a lektorů z celé ČR, kterou spojuje láska k tanci a hlavně street dance. V současné době mám...