Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 22.9 °C

Sigma ukončila sérii nezdarů

10.6.2020

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se v utkání 29.kola FORTUNA:LIGY povedlo zabodovat naplno. Hanáci vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0 a stále mají naději na návrat do střední skupiny a vyhnutí se účasti ve skupině o sestup. O tom všem se rozhodne až v posledním nedělním kole. To hraje Sigma doma proti Plzni.

Sigma vstoupila do zápasu velmi dobře a byla po celý první poločas aktivnější, lepší a živější. A nebezpečná. González trefil břevno, další šance zůstaly bez využití. Vyšlo to až ve 30.minutě, kdy se trefil zpoza vápna Houska. Ve druhém poločase se domácí herně zvedli, ale olomoucká defenziva jim nedovolila nic. Hanáci naopak mohli výhru pečetit, ale dlouho se nedařilo dát kýžený druhý gól. To se povedlo až ve třetí minutě nastaveného času, když po centru Štěrby dal branku Kerbr.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 30. Houska, 90 + 3 Kerbr. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska. ŽK: Ladra, Mazuch  - Beneš, Mandous.
Mladá Boleslav: Stejskal – Hubínek (83. Stránský), Tatajev (35. Pudil), Mazuch, Zelený – Janošek (46. Fulnek), Túlio (46. Douděra) – Ladra, Budínský, Mašek (46. Krobot) – Jiří Klíma. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma: Mandous – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Breite – González (80. Zahradníček), Houska (86. Štěrba), Falta (69. Hála)– Juliš (69. Zmrzlý), Chytil (86. Kerbr). Trenér Radoslav Látal.