Reklama

Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil, venku je 12.4 °C

Sigma před jarem – chce udržet TOP 6

Sport

7.2.2024

Autor: Petr Pelíšek

Na pátém místě tabulky FORTUNA:LIGY přezimovali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Pauza nejvyšší soutěže končí už o víkendu, do jarní části vstoupí Hanáci zápasem v Liberci. A pro pokračování sezóny mají jasně daný cíl – udržet se v první šestce, což znamení bojovat o účast v evropském poháru.

„Po podzimu držíme pozice v elitní šestce, tedy ve skupině, kde jsme se pohybovali i v minulé sezóně, cíl pro jaro tedy nemůže být jiný, než se v této skupině udržet. Pokud budeme do šestého místa, chceme se zároveň i porvat o evropské poháry,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc. Fotbalovou veřejností rezonoval v posledních dnech údajný zájem americké společnosti o klub z Androva stadionu. „„Evidujeme, že jedna zahraniční společnost má zájem o vstup do našeho klubu, žádná konkrétní jednání ale zatím neproběhla. Zatím k tomu nejde více říct. Jednání proběhnou v brzké době,“ podotkl Minář.

Sigma začne jarní ligovou část v sobotu odpoledne v Liberci. A plány jsou jasné. „Cíl nemůže být jiný. Nemůžeme říct, že nám stačí prostřední skupina. Chceme se na jaře porvat o evropské poháry,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

V přípravě byla Sigma dvakrát v cizině, nejprve na Maltě, pak v Turecku. Ze sedmi zápasů po dvou vyhrála a prohrála, třikrát remizovala. „Příprava nebyla úplně typická, hned první týden jsme absolvovali určitou formu herního soustředění na Maltě, sehráli jsme tam tři zápasy. Neměli jsme klasický prostor na tvorbu kondice, ve finále ale myslím, že to nebylo špatné,“ řekl Jílek. „Pro mě je důležité, abychom byli plnohodnotně nachystaní na první zápas, který nás čeká v sobotu v Liberci. Tréninkový záměr, který jsme měli, se splnil, mužstvo se vhodně doplnilo, ať už jde o kluky z béčka, nebo přestupy Singhateha a Elbela. Vše ukáží až první zápasy, z mého pohledu je ale mužstvo připraveno,“ podotkl.

Sigma má v kádru pro jaro dva nováčky. Prvním z nich je obránce Jakub Elbel, který do Olomouce přestoupil z Prostějova. „Začlenil se dobře, je dobře nastavený, ale bude potřebovat ještě čas na to, aby se aklimatizoval,“ uvedl Jílek. Druhou posilou je útočník Ebrima Singhateh, který bude po celý rok 2024 na Hané hostovat ze Slavie Praha, naposledy hostoval v druholigové Vlašimi. „Je to typologicky jiný hráč, než Lukáš Juliš. Dává nám to více možností, je rychlostně velmi dobře vybavený. Adaptaci zvládá zatím velmi dobře, jsem rád, že se podařilo domluvit se Slavií, že u nás bude hostovat celý tento rok,“ podotk.

Fanoušky mimo jiné hodně zajímá, kdo bude chytat. „Probírali jsme to a řešením, ke kterému jsme dospěli, bylo vrátit do brány na pozici číslo Matúše Macíka. Bylo třeba vzít v úvahu, že Tadeáš Stoppen odchytal na podzim čtyři zápasy, je to mladý gólman, který musí nabrat zkušenosti. Vsadili jsme na to, že Máca bude předvádět výkony, kterými se tady prezentoval v minulosti,“ podotkl Jílek.

Kádr SK Sigma Olomouc pro jaro:
Brankáři:
Tomáš Digaňa, Matúš Macík, Jakub Trefil, Tadeáš Stoppen
Obránci:
Vít Beneš, Juraj Chvátal, Vojtěch Křišťál, František Matys, Jakub Pokorný, Jiří Sláma, Lukáš Vraštil, Filip Novák, Jakub Elbel
Záložníci:
Radim Breite, Ola Dele, Jan Fortelný, Jan Navrátil, Martin Pospíšil, Denis Ventúra, Jan Vodháněl, Filip Zorvan, Štěpán Langer, Moses Amasi
Útočníci:
Lukáš Juliš, Jan Fiala, Antonín Růsek, Ebrima Singhateh

Přišli: Jakub Elbel (Prostějov), Ebrima Singhateh (hostování Slavia Praha), Štěpán Langer, Jan Fiala, Moses Amasi (z béčka)
Odešli: Jakub Matoušek (Prostějov), Ondřej Zmrzlý (Slavia Praha), Yunusa Muritala (béčko), Denis Kramář (béčko), Jakub Přichystal (hostování Opava), František Matys, Pavel Zifčák (oba v jednání).

Shrnutí přípravy SK Sigma
Sigma Olomouc – Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Branky: 36. (pen.) Zorvan, 46. Amasi. SK Sigma: 1. poločas: Stoppen – Pokorný, Beneš, Novák – Křišťál, Pospíšil, Breite, Zorvan, Fortelný, Elbel – Singhateh (30. Fiala). 2. pol.: Stoppen - Chvátal, Matys, Vraštil, Sláma – Vodháněl (78. Růsek), Langer, Ventúra, Dele, Amasi – Fiala (60. Zifčák). Trenér Václav Jílek.
SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 47. Fortelný - 36. Hais. SK Sigma: 1. poločas: Macík – Vraštil, Matys, Novák – Chvátal, Breite, Dele, Sláma – Vodháněl, Langer – Juliš. 2. pol.: Macík – Křišťál, Pokorný, Beneš, Elbel – Fortelný, Zorvan, Ventúra, Pospíšil, Amasi – Singhateh. Trenér Václav Jílek.
SK Sigma Olomouc – Austria Vídeň 0:0
SK Sigma: 1. poločas: Stoppen – Vraštil, Beneš, Pokorný – Chvátal, Zorvan, Ventúra, Langer, Elbel – Singhateh, Juliš. Trenér Václav Jílek. 2. pol.: Stoppen - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Breite, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Fiala, Fortelný (79. Růsek). Trenér Václav Jílek.
SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov 3:2 (1:0)
Branky: 12. Amasi, 56. Juliš, 60. Singhateh - 50. a 87. Matoušek. Rozhodčí: Machálek. Diváci: 250. SK Sigma: Macík – Křišťál, Matys, Novák – Zifčák, Langer, Pospíšil, Sláma – Vodháněl, Růsek, Amasi. 2. pol.: Macík – Chvátal, Pokorný, Vraštil, Elbel – Fortelný, Dele, Zorvan, Singhateh – Juliš, Fiala. Trenér Václav Jílek.
Hanácká Slavia Kroměříž – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 45. Matoušek, 60. Houser. Rozhodčí: Řezníček - Brázdil, Petrásek. Diváci: 150.
SK Sigma: 1. poločas: Digaňa – Křišťál, Matys, Novák – Chvátal, Dele, Breite, Elbel – Fortelný, Fiala, Zorvan. 2. pol.: Digaňa – Křišťál, Pokorný, Vraštil, Elbel (65. Fiala) – Langer, Ventúra – Zifčák, Růsek, Amasi – Singhateh. Trenér Václav Jílek.
SK Sigma Olomouc – Ludogorec Razdrad 1:3 (1:2)
Branky:
18. Juliš - 9. Tekpetey, 34. Duah, 87. Jonathan. ŽK: Novák – Witry, Tekpetey. SK Sigma: Macík (46. Stoppen) - Pokorný, Vraštil, Novák (46. Zorvan) - Chvátal (64. Křišťál), Breite (64. Langer), Ventúra (46. Fortelný), Sláma - Vodháněl (64. Amasi), Juliš (64. Fiala), Singhateh (46. Pospíšil). Trenér Václav Jílek.
SK Sigma Olomouc – Velje BK 1:1 (0:0)
Branky: 85. (pen.) Signhateh – 90. Lind. SK Sigma: Macík - Pokorný, Beneš (61. Vraštil), Novák – Chvátal (61. Křišťál), Zorvan (61. Langer), Breite (80. Dele), Pospíšil (46. Ventúra), Sláma – Juliš (61. Singhateh), Vodháněl (61. Amasi). Trenér Václav Jílek.

Střelci v přípravě:
2 - Amasi, Juliš, Singhateh,
1 - Zorvan, Fortelný.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip