Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 7.3 °C

Sigma nestačila na Liberec

23.10.2021

Fotbalisté SK Sigma Olomouc prohráli zápas 12. kola FORTUNA:LIGY v Liberci 0:2, když v každém z poločasů jednou inkasovali.

Zápas to byl poměrně vyrovnaný, v držení míče byla Sigma lepší, střely na branku 5:5, střely mimo branku 3:3, ovšem dvě branky dal Liberec.

Jenže Sigma trošku zaspala v úvodu. Projevilo se to v 15. minutě, kdy domácí využili velkou mezeru ve středové řadě a Frýdek měl z druhé vlny plno prostoru ke střelbě a dobrému zamíření. To mu navíc vyšlo tak, že rovnou do pravého vinklu, takže brankář Macík neměl nárok. Ještě do přestávky měla Sigma dvě tutovky, ale ani González ani Hála libereckého gólmana nepřekonali.  Tři minuty před přestávkou mohlo být pro Hanáky ještě hůř, ale rána Hilála šla jen do břevna.

Po přestávce už ale Liberec náskok zvýšil. Koscelníkovu střelu mířící do šibenice vyrazil brankář Macík na roh. V 58. minutě pak došlo na nakonec klíčovou situaci. Po střetu Zifčáka s Chalušem došlo na intervenci videosoudce, hlavní rozhodčí si prohlédl záznam a odpískal pokutový kop. Penaltu Hilál proměnil a to už nevypadalo pro Sigmu moc dobře. Trenér Jílek pak občerstvil ofenzivu třemi hráči, do akce šli Matoušek, Daněk a Šíp. Ale Liberec hostům povolil jen jednu tutovku, měli ji Zmrzlý. Ovšem ani ten domácího gólmana nepřekonal.

„Vstoupili jsme do utkání strašně vlažně, málo aktivně, řekl bych až bojácně. Soupeř byl agresivnější, aktivnější. Byť si nevypracoval množství brankových příležitostí, byl to podle mě důležitý faktor pro vstřelení první branky, která byla krásná. Měli jsme potom dvě vyložené šance, byli v nich González a Hála, bohužel jsme nedali. V druhé půli asi darovaná penalta, ten zákrok jsem na dálku neviděl. Pak jsme měli velmi dobré příležitosti, abychom to minimálně zdramatizovali. Z mého pohledu rozhodla efektivita a produktivita týmů,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 15. Frýdek, 58.  (pen.) Hilál. Rozhodčí: Batík – Leška, Podaný. ŽK: Koscelník  – Jemelka

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Chaluš, Plechatý, Mikula  – Gebre Selassie, Havelka (80. Purzitidis) – Koscelník (80. Rondić), Frýdek (66. Stoch), Jan Matoušek (66. Tupta) – Júsuf Hilál (69. Rabušic). Trenér Luboš Kozel.
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Beneš , Jemelka, Zmrzlý – Breite, González – Zahradníček (64. Šíp), Růsek (72. Jakub Matoušek), Hála (64. Daněk) – Zifčák. Trenér Václav Jílek.