Sigma se jede potkat s body na hřiště posledního Kolína - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pátek 9. května 2025, svátek má Ctibor, venku je 5.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sigma se jede potkat s body na hřiště posledního Kolína

Sport

2.5.2015

Autor: rhe

Poslední tým s prvním se v neděli utkání ve 25. kole Fotbalové národní ligy. Sigma nebude chtít svého soupeře z Kolína podcenit. Potřebuje další body k tomu, aby co nejdříve dosáhla na kýžený postup zpět do Synot ligy.

Sigma Olomouc po třech venkovních zápasech venku s bilancí 1-1-1 doma přehrála Táborsko 4:0. Náskok na druhé a třetí místo mají nyní Hanáci sedmibodový a výhrou na hřišti posledního celku soutěže by se jistě zase rádi o krůček blíže přiblížili postup.
Že nepůjde o jednoduchý zápas, ví trenér Sigmy Leoš Kalvoda. "Domácí si mohou v podstatě bez nervů zahrát, hráči se můžou ukázat, takže to nebude nic lehkého. Viděl jsem Kolín hrát v Opavě a doma proti Třinci, to dostali gól v poslední minutě. Hrají uvolněně, mají tam slušné hráče, třeba útočníka Teplého, je to mužstvo, které chce hrát kombinační fotbal, nehrají zase tak špatně, podle toho, jaké mají postavění v tabulce,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda pro klubový web.
Sigma by mohla být na koni po výhře 4:0 nad Táborskem, ale kádr není před duelem v Kolíně úplně kompletní. "Určitě by to mělo pomoci ofenzivním hráčům k větší pohodě, po těch předchozích zápasech, kdy jsme šance tolik neproměňovali. Ale Chorý se zranil na repre, Vašíček má trochu problémy, uvidíme, jak to všechno bude,“ dodal Kalvoda s tím, že ostatní členové jeho týmu jsou fit a připraveni hrát. Mimo kapitána Jana Rajnocha, který je ještě v trestu za červenou z Vlašimi.

Středočeši sice ještě stále mohou dosáhnout na udržení v soutěži, jejich ztráta je však tak vysoká, že v případě jistých bodových úspěchů mužstev na dvanáctém až čtrnáctém místě a případné porážky s Olomoucí může být sestup do nižší soutěže zpečetěn už v neděli večer. Zápas s tradičním prvoligovým klubem, který letos míří za návratem, bude pro Kolín velkým svátkem. "Utkání se Sigmou, jako s aspirantem na postup do 1. ligy, bude jistě zajímavé jak pro hráče, tak pro diváky. My si přejeme, aby jich přišlo co nejvíc a aby viděli zajímavé utkání. Sigmu jsem viděl a mám o ní i dostatek informací. Samozřejmě, že mužstvo touží po úspěchu v podobě vítězství, herně se můžeme měřit se všemi týmy. Rozdíl je zatím v naší nezkušenosti pramenící z mladého kádru,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Kolína trenér Bobek.
V sestavě Kolína budou určitě scházet pro 4 ŽK Skwarczek a Matěj Hýbl, který by zřejmě ani v případě čistého rejstříku nehrál, protože hostuje v Kolíně právě ze Sigmy. Další olomouckou stopou v kádru Kolína je útočník Teplý, který prošel dorostem Sigmy, přes Frýdek-Místek, Jihlavu a Teplice nyní hostuje právě v Kolíně. V posledním utkání prohrál Kolín na hřišti SFC Opava 1:3.

FK Kolín - SK Sigma Olomouc neděle 3.5. 17:00, Městský stadion v Kolíně.
Rozhodčí: Berka – Pelikán, Pochylý
Pravděpodobné sestavy: SK Sigma Olomouc: Reichl – Kušnír, Bystroň, Šindelář, Vepřek – Petr, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda
Kolín: Řehák – Ježdík, Biško, Kouřil, Procházka – Bláha, Jelínek, Sodoma, Veselý – Eliáš, Teplý. Trenér Ladislav Bobek.

Poslední vzájemný zápas Sigmy s Kolínem
SK Sigma Olomouc : FK Kolín 4:1 (1:1)
Branky: 53. (pen.) a 65 (pen.) Plšek, 41. Ordoš, 80. Rolinc – 22. Macháček.
Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Melichar. ŽK: Plšek, Ordoš, Vašíček - Jelínek, Janec, Kabele. ČK: 62. Pechatý (K). Diváci: 2388.
SK Sigma: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (64. Varadi), Houska (76. Habusta), Plšek, Ordoš, Navrátil – Vašíček (70. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.
Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek, Biško, Janec – Bláha (59. Böhm), Kabele, Kučera, Macháček (72. Jukl), Jelínek – Hurka (63. Kubát). Trenér Jaroslav Veselý.

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce

Měsíc KVĚTEN

Podrobné informace:
ORANGE OPTIK OLOMOUC LAFAYETTOVA 5

Při nákupu kompletních brýlí, MĚŘENÍ ZRAKU ZDARMA!!!
Platba možná hotově, kartou, benefity i na fakturu.

Tel.:777 446 929
EMAIL: olomouc@orangeoptik.cz