Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 22.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sigma hraje odvetu proti Zlínu

Sport

10.5.2019

Druhé utkání semifinálové série skupiny o postup do Evropské ligy hrají v neděli doma na Andrově stadionu fotbalisté SK Sigma Olomouc. První duel ve Zlíně prohráli 0:1, teď Hanáky čeká odveta, ve které se rozhodně o tom, jestli jim už skončí sezona nebo ne.

V utkání ve Zlíně Sigmáci prohospodařili první poločas. Inkasovali lacinou branku po standardce a herní převaha ve druhé půli už jim byla k ničemu. Vytvořené šance totiž nedokázali proměnit. A pokud už nechtějí na dovolenou, bude tohle muset být v neděli jinak. "Myslím, že ve Zlíně jsme úplně nepředvedli výkon, který je v našich silách. Je potřeba zvýšit úsilí, musíme se zlepšit běžecky. Pevně věřím, že tohle utkání bude vypadat trochu jinak,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Před odvetou má Zlín výhodu, první zápas vyhrál, nemusí nikam spěchat. „Prohrát venku jednogólovým rozdílem, ale nevstřelit branku, je vždycky trošku taková komplikace. V postupové matematice získal mírně navrch Zlín. Ale na výkonu z druhého poločasu se dá stavět, a pokud takhle budeme pracovat v neděli, věřím, že jsme schopni manko smazat. Jednoznačně se můžeme vrátit do boje o postup. Doufám, že to pro nás nebude poslední utkání sezony a že postoupíme,“ poznamenal Jílek.

Severní tribunu Androva stadionu v neděli zaplní rodiče s dětmi.

Hanákům v úvodním střetnutí semifinále chyběli pro nemoci nebo zranění Michal Vepřek, Martin Sladký Václav Pilař, Jan Štěrba a Martin Hála.

Sigma v neděli mimořádně otevře severní tribunu, která bývá v provozu jen na utkání proti TOP celkům. Olomoucká radnice iniciovala projekt Město fandí, jehož aktuálním cílem je maximální fanouškovská podpora Sigmy na co nejvíce zaplněném Andrově stadionu. „Statutární město Olomouc je minoritním akcionářem fotbalového klubu a fotbal všech věkových kategorií dlouhodobě podporuje. Sigma v minulosti už mnohokrát udělala Olomouci velmi dobrou reklamu i v zahraničí. Domnívám se, že právě teď je ten ideální okamžik veřejně poukázat na propojenost města, fotbalu a sportu obecně,“ řekl primátor Olomouce Mirek Žbánek. „Chceme teď ukázat, že město opravdu kope za Sigmu, a současně bychom rádi využili toto důležité utkání jako dobrou příležitost pro popularizaci fotbalu i fanouškovství mezi žáky základních škol,“ doplnil náměstek primátora Martin Major, který je současně předsedou dozorčí rady SK Sigma Olomouc. „Jsem přesvědčen o tom, že pozitivní vztah k rodnému městu se může projevovat právě i vztahem k příslušnému sportovnímu klubu, což samozřejmě platí obecně, nikoliv jen u kopané,“ dodal Major.

V rámci projektu nakoupilo město pro školáky téměř 1900 vstupenek. Sami fotbalisté Sigmy pak v úterý ráno obdrželi balíčky se vstupenkami a rozjeli se do dvanácti olomouckých základních škol. Vybraní školáci dostali od fotbalistů po dvou vstupenkách, vždy pro dítě a jednoho dospělého. Všechny vstupenky jsou určeny na severní tribunu Androva stadionu, která bude otevřena jen pro účastníky této akce, tedy pro rodiče s dětmi. Na této tribuně pro ně bude zajištěna pořadatelská služba a občerstvení. „Fotbalová Sigma k Olomouci jednoznačně patří, a pokud ji můžeme takto podpořit v důležitém zápase a současně motivovat školáky k tomu, aby fotbal sledovali a sami se mu třeba věnovali, je to po všech stránkách dobrý nápad,“ komentoval projekt primátor Žbánek a dodal, že v renomovaných zahraničích fotbalových ligách je patrný trend zapojovat do fandění celé rodiny a působit tak mimo jiné i na zkultivování fanouškovského prostředí. Nový projekt Město fandí je ovšem zamýšlen jako podpora fandění různým druhům sportu, které se v Olomouci hrají, nikoliv pouze fotbalu.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Buchta - Chvátal, Beneš, Polom, Jemelka - Zahradníček, Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Yunis. Trenér Václav Jílek.
Zlín: Rakovan - Hnaníček, P. Buchta, Gajič - Holík, Podio, Hlinka, Jiráček - Slaměna, Čanturišvili - Poznar. Trenér Jan Kameník.

Utkání SK Sigma Olomouc – Zlín se hraje v neděli 12. května od 15.00 (rozhodčí Tomáš Klíma – Jiří Kříž, Michal Novák). (red)

Reklama

Svíčkárna Olomouc

Katalog firem » Obchod » Dárkové prodejny

Informační leták: den-deti-2_22795.pdf

Kam s dětmi na den dětí? Přece do Svíčkárny! 👪 🎉

Máme pro vás otevřeno pondělí 1.6 od 12:00 do 18:00. Mimořádně se k nám přidají papoušci Boban a Rozárka a štěňátko Freja. 🦜🐾
Přijďte se s nimi vyfotit a vyrobit si originální dárky z naší domácí dílničky.

Navíc každé dítě od nás dostane jako dárek svíčku zdarma 🕯 ♥

Těšíme se na vás!