Reklama

Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana, venku je 14.1 °C

Sigma chce do první skupiny tabulky

Sport

27.7.2022

Autor: Petr Pelíšek

Na předsezonní tiskové konferenci SK Sigma Olomouc v Galerii Šantovka vystoupili před fanoušky na pódium sportovní manažer Ladislav Minář, trenér Václav Jílek a kapitán Radim Breite. Hovořilo se o cílech na novou sezonu nebo změnách v kádru či zájmu mistra o hanácké hráče.

„Rád bych viděl mužstvo v první skupině. Pokud jsme nyní skončili osmí, budeme chtít být v nadcházejícím ročníku lepší. To máte sedmé, šesté místo,“ řekl Ladislav Minář. Sigma byla blízko elitní šestky byl již v minulém ročníku. „Hodně zápasů se nám nepovedlo. Samozřejmě, že ve sportu nic přesně naplánovat nelze. Ale myslím, že v silách a ambicích tohoto týmu by mělo být umístění v první skupině,“ podotkl Minář.

Na nevyrovnané výkony se mužstvo snažilo zaměřit v přípravě. „Jsem přesvědčen o tom, že mužstvo je připravené. Mám z něho velmi dobrý pocit. Našim hlavním cílem by měla být schopnost dosahovat konzistentnějších výkonů. V loňské sezoně nás potkalo období, kdy jsme byli schopni hrát velmi dobrý fotbal, za který jsme byli bodově odměněni, na druhou stranu jsme odehráli i špatné zápasy. Ta konzistentnost nebyla na vysoké úrovni,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

V přípravě Sigma prohrála polovinu zápasů. „Výsledkově bychom měli vyšší nároky, porážek bylo poměrně dost. Byli jsme ale ve stavu zkoušení, do kádru přišlo hodně nových hráčů, pro které není jednoduché rychle nabrat naše herní nároky. Zvolili jsme náročný styl přípravy, v některých zápasech nás to dostalo. Věřím, že to bude ku prospěchu v sezoně, což je pro nás klíčové. Snad to ukážeme již v sobotním utkání proti Baníku,“ uvedl Jílek.

Ladislav Minář se také vyjádřil k situaci Václava Jemelky, o kterého by ráda získala Plzeň. “Zájem Plzně je velký a intenzivní, to potvrzuji. Před deseti dny jsme jednání o přestupu ukončili, ale Plzeň do toho opět vstoupila. Sami však máme ambice a nechceme mužstvo oslabovat. Museli bychom pak řešit i hráčskou kompenzaci, protože si nemůžeme dovolit mít pouze tři stopery, to je bez debat. To jsme ale daleko. Nedokáži teď odpovědět, jestli k něčemu ještě dojde před začátkem sezony," řekl Minář

Novým kapitánem byl zvolen Radim Breite. „Má role v týmu zůstává pořád stejná. Není to pro mě novinka, párkrát jsem to již v kariéře zažil. Pro mě není důležité, abych byl kapitánem. To hlavní je, abychom hráli o příčky, o které usilovat chceme. V týmu je ale lídrů, kteří mužstvo dokáží namotivovat a strhnout, více,“ řekl Breite.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Dermatologická praxe s.r.o. - MUDr. Jaroslav Urbánek

Katalog firem » Zdravotnictví » Kožní ordinace

Nabízíme služby v oblasti dermatologie, lymfologie, dermatochirurgie, flebologie a v estetické medicíně. Kromě komplexní diagnostiky a léčby kožních nemocí provádíme vyšetření a odstraně...