Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, venku je 14.8 °C

Sigma bojovala, Spartu však nezaskočila

24.7.2021

V 1. kole FORTUNA:LIGY nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc na Spartě. Na Letné Hanáci vedli brankou Kryštofa Daňka, domácí srovnali z pokutového kopu. A po hodině hry se jim povedlo stav otočit.

Trenér Václav Jílek poslal k prvnímu zápasu v elitní soutěži záložníka Jakuba Matouška, premiéry v soutěžním utkání za Sigmu hráli od první minuty Jan Sedlák a Antonín Růsek.

Vstup do střetnutí se Sigmě povedl náramně. Již ve 3. minutě po přímém kopu domácích vyslal brankář Macík do brejku přesným výhozem Hálu. Ten ošálil dva protihráče, přihrál Daňkovu, který poslal hosty do vedení. Jenže to netrvalo dlouho, ve 12. minutě daroval soudce Orel Spartě penaltu a bylo srovnáno. Sparta pak měla převahu, byla častěji na míči, naopak Sigmě se moc nedařilo dohrávat útočné akce do zakončení. Hosty musel při tutovce Sáčka podržet brankář Macík. Stejně tak tomu bylo v závěru poločasu po povedené střele Peška, to Macík tasil ještě povedenější zákrok.

Sparta vstoupila do druhého poločasu aktivněji. Brankář Macík ale opět prokazoval svoje kvality, zneškodnil dvě velké šance Dočkala. V 64. minutě se pak Olomouckým nepovedlo dobře ubránit přímý kop a mladší Krejčí dal na dva jedna pro Spartu. Když si pak dvanáct minut před koncem srazil smolně míč po centru zleva Hubník do vlastní brány, byl zjevné, že bodový zisk Sigma tentokrát neuhraje. Sice v závěru ještě stáhla hru na tři obránce a povedlo se prohru zkorigovat, ale to už bylo pozdě na to udělat něco s nepříznivým výsledkem.

Ve 2.kole bude hrát Sigma doma, v sobotu 31. července od 16.00 proti Pardubicím.

"Odehráli jsme zápas v rámci našich možností. Vstoupili jsme do zápasu aktivně, rychle jsme se dostali do vedení. Na můj vkus Sparta až moc brzo a diskutabilně vyrovnala. První poločas byl z naší strany dobrý. V prvních pětadvaceti minutách druhé půle jsme vypadli z role, Sparta převzala iniciativu, byla aktivnější a vytvářela si šance. Korunovala to dvěma brankami. Bohužel, z mého pohledu jsme inkasovali laciné branky, ale na druhou stranu je potřeba přiznat, že si vytvořila i další příležitosti. Za stavu 1:3 nebylo na co čekat, proto jsme hráli na 3 obránce. Od té doby jsme byli lepším týmem, ale stačili jsme pouze snížit," řekl trenér SK Sigma Václav Jílek pro klubový web.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:2 (1:1)

Branky: 12. (pen.) Karlsson, 64. Krejčí, 77. vlastní Hubník – 3. Daněk, 90. González. Rozhodčí: Orel – Paták, Podaný. ŽK: Štetina, Karlsson, Wiesner, Pavelka – Sedlák, Vaněček.

Sparta: Nita – Wiesner, Štetina, Krejčí ml., Höjer – Pavelka, Sáček (74. Souček) –Karlsson (74. Krejčí st.), Dočkal (82. Karabec), Pešek – Hložek (82. Juliš). Trenér Pavel Vrba.
SK Sigma: Macík – Látal (67. Poulolo), Hubník, Beneš, Zmrzlý – Matoušek (67. Vaněček), Breite, J. Sedlák, Daněk (55. González), Hála (55. Zahradníček) – Růsek. Trenér Václav Jílek.