UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Sdružení z Olomouce pomáhá vzdělávat obce v oblasti komunitního plánování sociálních služeb
15.1.2008
Autor: sdc
V současné době realizuje Sdružení CEPAC – Morava projekt, zaměřený na vzdělávání v oblasti komunitního plánování sociálních služeb (KPSS). Je financovaný z prostředků Evropské unie, konkrétně z Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů. Projekt napomáhá jednotlivým obcím, neziskovým organizacím, ale přímo i uživatelům sociálních služeb v Olomouckém kraji zapojit se do procesu komunitního plánování v jejich regionech.
V rámci nabízených vzdělávacích kurzů se mohou zájemci seznámit se základními principy KPSS, kontextem poskytování sociálních služeb až po konkrétní fáze realizace vlastního KPSS v dané lokalitě. Celý vzdělávací program je pak doplněn o moderní e-learningovou formu vzdělávání tak, aby byl zájemcům poskytnut maximální informační kapitál při případném samostudiu.
Souběžně s vzdělávacími akcemi probíhá i odborná supervize v obcích, které se chystají komunitně plánovat nebo již tento proces zahájily, potřebují poradit a konzultovat případné problémy. Všechny studijní materiály, které byly vytvořeny pro tento projekt jsou volně přístupné na internetových stránkách www.cepac.cz.
sdc

DNES
Tříkrálová sbírka se blíží. Arcibiskup požehná koledníkům, ti vyrazí do ulic začátkem ledna
Sport
27.12.2025
Vítězná premiéra trenéra Musila u týmu BK Olomoucko
Zprávy z regionu
27.12.2025
Zimní přikrmování pomáhá ptákům přežít zimu. Víte, jak a čím je správně přikrmovat?
Sport
26.12.2025

