Reklama

Čtvrtek 2. července 2020, svátek má Patricie, venku je 25.1 °C

Sdružení olomouckých architektů a stavitelů představilo své plány primátorovi a vedení města

Zprávy z regionu

28.5.2020

Autor: roc hk

Po zhruba roční přípravě bylo dnes zástupcům vedení města představeno vzniknuvší Sdružení Olomouckých architektů a stavitelů (SOAAS). To sdružuje aktuálně třináct zakládajících členů. Jedná se o dlouholeté a zkušené matadory ve svých oborech. Jde o významné stavitele, investory, architekty, projektanty a odborníky pohybující se na realitním trhu, kteří v průběhu své profesní kariéry výrazně a přímo v podobě nejrůznějších realizací ovlivnili podobu regionu.

Sdružení současně představuje také svůj web - www.soaas.cz, kde se lze dočíst více o motivech vzniku i hlavních aktivitách. Průběžně zde budou publikovány relevantní aktuality, studie, pozvánky na nejrůznější akce, ukázky příkladů dobré praxe ze zahraničí, a to třeba i v otázce symbiózy památkově chráněných území s moderní architekturou...

Již několik měsíců vyvíjí aktivity nové Sdružení, které se ale následkem korona omezení představilo až nyní oficiálně vedení Statutárního města Olomouce. Setkání se za SOAAS zúčastnili členové správní rady a tajemník, za město pak samotný primátor města Miroslav Žbánek společně s prvním náměstkem primátora Martinem Majorem. Nechyběli ani pověřený zastupitel Michal Giacintov, vedoucí oddělení útvaru hlavního architekta, nebo zástupci odborů památkové péče či odboru stavebního.
„Naší ambicí je stát se partnerem Statutárnímu městu Olomouc. Nabízíme naše dlouholeté zkušenosti z každodenní praxe při přípravě a realizaci nejrůznějších investičních, stavebních projektů a nejen to. Jsme připraveni poskytovat odborná stanoviska a názory, na které by vedení města mohlo brát zřetel v kontextu například zlepšování procesu územního plánování a obecně rozvoje území,“ sdělil jednu z vybraných priorit předseda správní rady Pavel Vrba.

Celý proces vzniku Sdružení započal již před rokem, kdy ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc Radim Kašpar vyhodnotil situaci a na základě vysoké poptávky po spolupráci svolal na dvě desítky odborníků. „Snažil jsem se v první fázi oslovit praktiky, lidi, za nimiž jsou viditelné výsledky jejich práce. Našli jsme množství společných témat. Přičtu-li k tomu, že je to právě hospodářská komora, která má pomáhat podnikatelům a usilovat o udržitelný rozvoj regionu, bylo mi jasné, že je vlastně mou povinností v tomto tématu začít vyvíjet další aktivity a vyplnit pomyslnou odbornou a názorovou mezeru, která v Olomouci je,“ dodal ředitel komory Kašpar. Právě komora bude sehrávat roli tajemníka, iniciační a výkonné složky SOAAS.

Zakládající členové Sdružení Olomouckých architektů a stavitelů

Ing. arch. Robert Bravenec
spolumajitel projektové kanceláře Atelier Polách & Bravenec, člen rozhodčí komise

Ing. Martin Diblíček
výkonný ředitel společnosti eDO reality

Ing. Petr Korytar
ředitel rodinné firmy Hanácká realitní kancelář, předseda rozhodčí komise

Bc. Eva Kubelková
manažerka nové etapy výstavby BEA campusu

Ing. arch. Patrik Loydl
obchodní a kreativní ředitel Redstone Real Estate, a.s., člen rozhodčí komise

Mgr. Jiří Martinák
bývalý náměstek primátora, nyní působí v oblasti developmentu, člen správní rady

Mgr. Martin Minář
zakladatel realitní kanceláře metr2 reality

Richard Morávek
olomoucký developer, investor a lokální patriot

Ing. Pavel Nádvorník
ředitel výrobně - technického úseku společnosti Redstone Real Estate, a.s.

Ing. arch. Ladislav Opletal
jednatel projekční kanceláře ARTERA PROJEKT, člen správní rady

Evžen Stehlík
developer realizující projekty bydlení, retailu a průmyslových staveb

RNDr. Josef Tesařík
olomoucký patriot, zakladatel Regionálního centra Olomouc a BEA centra Olomouc

Ing. arch. Pavel Vrba
ředitel společnosti ALFAPROJEKT OLOMOUC, předseda správní rady

roc hk

Reklama

ARCIBISKUPSKÝ PALÁC V OLOMOUCI

Katalog firem » Kultura a umění » Muzea, expozice, forty

Komentované prohlídky reprezentačních sálů s výzdobou a mobiliářem z 18. až počátku 20. století. Palác spjat s řadou významných událostí – návštěvy Marie Terezie, nástup na trůn F...