Reklama

Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš, venku je -0.4 °C

Rodačka ze Šternberka prorazila se svými kresbami i v USA, její dílo je teď k vidění ve Vlastivědném muzeu

Kultura

17.12.2021

Autor: red

Na slavného německého malíře Albrechta Dürera navazuje při své jedinečné tvorbě Karolína Wellartová. Rodačka ze Šternberka, nyní žijící v Olomouci, se zaměřuje na přírodu. Těžištěm její umělecké tvorby jsou biologické studie, uveřejněné byly i v prestižních zahraničních, zejména amerických, magazínech.

Foto: archiv carolwellart

"Karolína Wellartová kombinuje výtvarnou kvalitu s láskou k přírodě. Už jen proto stojí její ilustrace určitě za zhlédnutí," uvedl Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Inspirací je pro Karolínu Wellartovou známý německý malíř evropského formátu Albrecht Dürer, který žil a tvořil na přelomu 15. a 16. století. Právě jeho zvířecí a botanické studie měly na úspěšnou mladou autorku ten největší vliv. Na výstavě nazvané Still – Nepřetržitý vývoj představí od 17. 12. 2021 do 27. 2. 2022 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci v Mánesově galerii 23 svých děl.

"Tvorba Karolíny Wellartové byla uveřejněna v prestižních zahraničních, zejména amerických, magazínech, jako jsou Spirituality & Health nebo environmentálně kultovní Orion. Je i spoluautorkou nádherně ilustrované knihy Přicházejí vlci, která vyšla v srpnu 2020," uvedl Peter Adamík, pod jehož kuratelu výstava spadá.

Samotnou knihu Přicházejí vlci a také pohlednice s kresbami Karolíny Wellartové si návštěvníci budou moci koupit na recepci Vlastivědného muzea v Olomouci. Na internetu Karolína Wellartová svá díla sdílí pod jménem carolwellart. Pokud vás zajímá, na čem zrovna pracuje, podívejte se na její web carolwellart.com anebo na Instagram.

"Ve svých obrazech kombinuji zajímavé prvky z okolního světa s motivy ze světa literárního, většinu času totiž trávím ilustrováním pohádkových a fantazijních příběhů," přibližuje výstavu Still – Nepřetržitý vývoj sama autorka.