Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 23.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Rektor udělí ceny za zásluhy v oblasti dobrovolnictví

Zprávy z regionu

12.10.2018

Autor: red

Podruhé v historii udělí rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller ceny za zásluhy v oblasti dobrovolnictví studentům a univerzitním zaměstnancům. Převezmou je při slavnostním zakončení třetího ročníku Dnů dobrovolnictví UP, které se konají od 16. do 18. října.

Ilustrační foto

Foto: Facebook Dobrovolnické centrum UP

Hlavním tématem letošních Dnů dobrovolnictví UP je ekologie, životní prostředí a udržitelnost. Bohatý třídenní program nabídne návštěvníkům diskuze, besedy, workshopy, přednášky i filmové projekce. Dobrovolnictví si budou moci také vyzkoušet na vlastní kůži například v centru ekologických aktivit Sluňákov nebo v humanitární sekci Arcidiecézní charity Olomouc. Svou činnost představí i Maltézská pomoc, Potravinová banka nebo Sdružení dobrovolných aktivit INEX.

Zahájení Dnů dobrovolnictví UP – Dobrovolnictví pro/na Zemi je připraveno na úterý 16. října v 17 hodin ve Studentském klubu UP na nádvoří Zbrojnice. "Návštěvníky čeká přednáška zástupce Hnutí Brontosaurus o vztahu dobrovolnictví a ekologie, filmová projekce na téma módního průmyslu a UPcyklace i swap oblečení. Pro dobrovolníky, kteří přinesou potvrzení o své dobrovolnické aktivitě, máme nachystané vstupenky do divadel, poukázky do kaváren, slevy na knihy i lístky do bazénu," popsal Vojtěch Vodseďálek, koordinátor Dobrovolnického centra UP. K přihlašování na workshopy a dobrovolnické příležitosti neziskových organizací mohou zájemci využít webovou aplikaci dostupnou na webu Dobrovolnického centra UP. Další informace o programu najdou na jeho facebookové adrese a na webu UP.

Dny dobrovolnictví UP vyvrcholí předáním Cen rektora UP za zásluhy v oblasti dobrovolnictví 18. října v 18 hodin v Kapli Božího Těla bývalého jezuitského konviktu – Uměleckého centra UP. Už podruhé je převezmou vítězové několika kategorií, zahrnující dobrovolnické aktivity při práci s dětmi a mládeží, v nemocnicích, v oblastech životního prostředí, sociálních služeb, kultury, při univerzitních akcích nebo v rámci projektu RomSpiDo, zaměřeného na odstraňování nerovností ve vzdělání dětí a žáků ze sociálně vyloučených skupin společnosti. Nominace mohly do konce srpna zasílat organizace, v nichž dobrovolníci působili v předchozím akademickém roce, nebo univerzitní Dobrovolnické centrum. "Posláním Cen rektora UP, na kterou mohou být nominováni jak studenti, tak pracovníci univerzity, je ocenit fakt, že lidé věnují svůj volný čas ve prospěch druhých bez nároku na odměnu, a zároveň zmapovat různé typy zdejších dobrovolnických aktivit," uvedla Tatiana Matulayová, vedoucí katedry křesťanské sociální práce CMTF a garantka Dobrovolnického centra UP, která se zasloužila o jeho vznik. Ocenění by podle ní mělo zároveň posílit myšlenku dobrovolnictví na univerzitě i ve městě, motivovat potenciální zájemce, přijímající organizace i sponzory. Prvních sedm ocenění za zásluhy v oblasti dobrovolnictví udělil rektor UP Jaroslav Miller loni v říjnu. 

Dobrovolnické centrum UP je v současné době jediným dobrovolnickým centrem zřízeným univerzitou v České republice. Funguje jako součást projektu RomSpiDo, zaměřeného na odstraňování nerovností ve vzdělání dětí a žáků ze sociálně vyloučených skupin společnosti a realizovaného na cyrilometodějské teologické fakultě. Ve spolupráci se studenty, pracovníky a dalšími subjekty podporuje téma dobrovolnictví jako příležitost vlastního rozvoje a podporu občanské angažovanosti. Hlásí se ke konceptu společensky odpovědné univerzity, která v rámci své třetí role dobrovolnictví a jeho význam pro společnost institucionálně podporuje.

Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Potřebujete se přestěhovat nebo jen převést rozměrnější náklad? Půjčte si nový Citroën Jumper 2.2 HDI, L3H2 s objemným nákladovým prostorem!

Dodávku můžete řídit s ŘP pro osobní automobil.

Všechny naše vozy jsou pojištěny, mají dálniční známku v ČR a v ceně jsou zahrnuty i asistenční služby v rámci EU. Nabízíme také možnost zapůjčení navigace.

Pro více informací volejte 734 281 333 nebo navštivte www.renorent.cz