Reklama

Neděle 16. června 2019, svátek má Zbyněk, venku je 17.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Psát o zákulisí fotbalu je práce snů, odhaluje přání František z olomouckého dětského domova

Zprávy z regionu

13.12.2018

Autor: red

František z olomouckého dětského domova má dobře našlápnuto stát se novinářem. Díky svému úsilí a podpoře dětského domova i Nadačního fondu Albert úspěšně absolvoval prestižní osmileté gymnázium Open Gate a dnes už se může pyšnit magisterským titulem z žurnalistiky. Šestadvacetiletý vysokoškolák se k životu staví čelem a nebojí se jít svému snu naproti.

František má studijní léta úspěšně za sebou a titul magistra v oboru sociální a mediální komunikace mu otevírá dveře do světa žurnalistiky. "Chci být novinářem," říká bez dlouhého rozmýšlení. "Přeji si jezdit do terénu, dělat reportáže z koncertů nebo fotbalových utkání," přibližuje své vysněné povolání. Vůbec nejraději by se František chtěl zaměřit právě na fotbal a na oblíbenou Sigmu Olomouc. "Psal bych o zápasech, komentoval přestupy, dělal rozhovory s hráči… To by byla práce snů," říká s nadšením.

Volný čas rád tráví s dětmi na akcích dětských domovů a fotí a píše články do časopisu Zámeček. Mimo to se rád zaposlouchá do muziky. Vedle hudebníků obdivuje také úspěšné sportovce jako hokejistu Jaromíra Jágra nebo tenistku Petru Kvitovou. Jedním z jeho přání je setkání se sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem. A co by František popřál všem dětem z dětských domovů? "Aby se dokázaly postavit na vlastní nohy a v životě uspěly poté, co opustí brány dětského domova."  

Oblíbená charitativní kampaň Bertík pomáhá se na podzim vrátila do obchodů Albert. Zákazníci po celém Česku rozhodli o 80 regionálních projektech na podporu vzdělání dětí například z dětských domovů. V hlasovacích boxech skončilo téměř milion žetonů – Bertíků.  Nadační fond Albert na základě hlasování rozdělí celkovou částkou 3,6 milionu korun. K tisícům dětských příběhů, které nabraly ten správný směr, tak přibydou další.

red

Reklama

RESTAURACE PEVY

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

ROZVOZ ZDARMA!! TEL. 607 620 620

Kuřecí vývar s těstovinou 25,- Kč / k menu zdarma
1. 120g Duo řízečků s domácím bramborovým salátem s majonézou 105 Kč
2. 120g Mexická kuřecí pánev s jasmínovou rýží 99 Kč
3. 120g Grilované koleno s kysaným zelím a houskovým knedlíkem 98 Kč
4. 300g Tvarohové knedlíčky s celou jahodou s cukrem a máslem 95 Kč
5. 150g Vepř.panenka sous-vide, amer.brambory, mix zeleniny, dom. tatarka 145 Kč
6. 300g Těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a čes.-pik. omáčkou 89 Kč

ALERGENY U OBSLUHY !!
MENU BOX 3,- Kč MISKA NA POLÉVKU 3,- Kč