Reklama

Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela, venku je 5 °C

Proč se přechod na Foersterově natíral v dopravní špičce

Zprávy z regionu

29.11.2019

Autor: David Kopřiva

Je čtvrtek odpoledne, dopravní špička vrcholí a řidiči stojící v koloně jen nechápavě kroutí hlavou. Na jednom z nejrušnějších míst, křižovatce ulic Albertova a Foersterova, poblíž Fakultní nemocnice, právě nově natírají přechod pro chodce.

Foto: ilustrační: deposiphotos.com

"Koho tohle napadlo? Na té radnici snad nikdo neuvažuje hlavou," říkají si řidiči. Ale radnice je v tom tentokrát nevinně. Úředníci na magistrátu nad tím také nestačí žasnout a dušují se, že oni by nic takového nepovolili.

To jim ale není nic platné, protože tahle silnice jim nepatří. Patří státu a o její údržbu se stará ŘSD - Ředitelství silnic a dálnic. Podle vyjádření dopravního specialisty olomouckého magistrátu Vojtěcha Holého se ŘSD radnice na svolení ve věci dopravních omezení ptát nemusí a také to nedělá.

Nicméně i v ŘSD pracují lidé a o natírání přechodu v době dopravní špičky musel někdo rozhodnout. Stopa končí u pana Tomáše Vilímce. Tomu jsem se sice dovolal, ale na mé otázky ohledně nevhodně zvolené doby pro natření přechodu telefonicky odpovědět nechtěl.

Odpověď jsem v průběhu odpoledne obdržel mailem od vedoucího provozního úseku, pana Milana Navrátila, který argumentuje, že: "Co se týká termínu prací, bylo nutné sladit kapacitní vytížení prováděcí firmy a nepříznivé klimatické podmínky v tomto období, obzvláště ve večerních a nočních hodinách."

Poslední dobou je těch omezení, objížděk a uzavírek přeci jen trochu moc, a tak bych chtěl touto cestou požádat všechny odpovědné úředníky a technické pracovníky, až budete příště něco plánovat, berte prosím vás ohled i na nás "běžné" občany. Děkujeme!

David Kopřivakopriva@olomouc.cz

Reklama

OPTIKA ALEXA

Katalog firem » Obchod » Oční optika

AKCE NA LEDEN - ÚNOR BRZY SKONČÍ
Při nákupu nad 1500,- Kč tvrzené čočky ZDARMA!
Při nákupu nad 2500,- Kč čočky s antireflexní úpravou a tvrzením ZDARMA!
Akce platí při nákupu obruby.