Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.8 °C

Pro veřejnost se 10. dubna uzavře hlavní alej Smetanových sadů. Olomoucká dvacítka zde bude slavit 55 let

Sport

29.3.2021 aktualizováno 8.4.2021 12:27

Autor: red

Po loňském roce, kdy musel být oblíbený chodecký mítink pořádaný v Olomouci již přes půl století z důvodu pandemie přesunut až na srpen, proběhne letos Olomoucká dvacítka v chůzi za přísných hygienických opatření ve svém tradičním jarním termínu a opět tak otevře chodeckou sezónu.

Olomoucká dvacítka je nejstarší chodecký závod na Moravě (na snímcích kolonáda v 80. letech a start loňského ročníku)

Foto: Atletický klub Olomouc

V sobotu 10. dubna zavítá do olomouckých Smetanových sadů česká i slovenská chodecká špička a nebude zde chybět ani zahraniční konkurence. Čeští závodníci změří své síly v rámci mistrovství České republiky v chůzi na 20 km, ale společně se zahraničními chodci budou také usilovat o splnění limitů na Olympijské hry v Tokiu. Mítink otevřou v 10:00 závody na 3 km a 5 km pro dorost, juniory a veterány. Dále proběhne závod v chůzi na 10 km a ve 13:00 bude odstartován hlavní závod na 20 km.

Během pětapadesátileté historie Olomoucké dvacítky závodilo ve Smetanových sadech několik československých i světových chodeckých reprezentantů v čele s olympijskými vítězi Jozefem Pribilincem a Matějem Tóthem nebo evropskou medailistkou Anežkou Drahotovou.

UPOZORNĚNÍ O UZAVÍRCE SMETANOVÝCH SADŮ 10. DUBNA!

Pořadatelé z Atletického klub Olomouc by chtěli upozornit obyvatele a návštěvníky Olomouce, že po celou dobu konání závodů bude z důvodu přísných hygienických podmínek pro veřejnost uzavřena hlavní alej Smetanových sadů a také restaurace Fontána. Průchod Smetanovými sady bude tudíž téměř po celou sobotu značně omezen!

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip