Příběh se šťastným koncem: holičtí se konečně dočkají chybějícího chodníku na Hamerské - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pátek 20. února 2026, svátek má Oldřich, venku je 0.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Příběh se šťastným koncem: holičtí se konečně dočkají chybějícího chodníku na Hamerské

Zprávy z regionu

18.3.2014

Autor: jap

Dlouhé roky chyběla v Hamerské ulici v Holici část chodníku. Přestože tudy vedla i cesta k zastávce MHD, lidé se tu motali doslova pod koly kamionů. Teď se konečně dočkají. Radnice už nechala zpracovat projektovou dokumentaci, do konce roku by měl být chodník hotový.


Současná situace kolem křižovatky ulic Hamerská, Staškova a Jaselská

Chodci to kolem křižovatky ulic Hamerská, Staškova a Jaselská nemají vůbec jednoduché. Během výstavby v minulých letech, jako by na ně prostě někdo pozapomněl. A náprava je nyní složitá. Část trasy od křižovatky s Přerovskou ulicí směrem k někdejšímu masokombinátu musí překonat po silnici. Přestože se jedná o rušný úsek, není tu pro chodce ani přechod. Komise místní části Holice přitom o vybudování chodníku usiluje už pět let. "Ten úsek je opravdu nebezpečný, lidé se tam motají mezi kamiony. Proto se snažíme sjednat nápravu. Nicméně jsme se po několika letech jednání dozvěděli, že pozemky, na kterých by se chodník mohl postavit, nepatří městu, ale kraji, což celou záležitost komplikuje,"připustil už loni na podzim předseda holické komise Silvestr Tomášek. Právě on byl jedním z iniciátorů řešení situace. A to se teď konečně začalo rýsovat. "Už byly zahájeny práce na projektové dokumentaci," potvrdil primátor Martin Major. Stavební dělníci by se podle něj v Hamerské ulici mohli objevit ještě letos. "Bude to záležet i na počasí. Buď na konci tohoto roku, nebo na začátku toho příštího bychom chtěli tuto akci zrealizovat," slíbil Major.

jap

Reklama

OXFORD jazyková škola

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Jazykové školy a agentury

- víkendové pobyty s angličtinou - odpolední kurzy pro veřejnost - dopolední kurzy pro maminky na mateřské dovolené - firemní výuka, překlady, tlumočení