Reklama

Úterý 23. dubna 2019, svátek má Vojtěch, venku je 16.1 °C

Při nehodě u Prostějova vzplály dva kamiony a dodávka. Škoda je přibližně 3 miliony

Krimi

14.11.2018

Autor: red

Celou noc zasahovaly téměř tři desítky hasičů u dopravní nehody dvou kamionů a dodávky, která u Prostějova na 23. kilometru uzavřela dálnici D46. Nehoda se stala pět minut před půlnocí a hasiči bojovali i s plameny. Škoda je zatím vyčíslena na 3 miliony korun, při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči budou na místě asi do 09:00.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Brodku u Prostějova, Vrahovic a Kostelce na Hané. Při nehodě se střetly dva kamiony a dodávka, které po nárazu začaly hořet. Jeden z kamionů převážel kari sítě, druhý kvasnice v krabicích, dodávka vezla počítačové komponenty.

"V prvotní fázi se zásah soustředil na likvidaci požáru. Hasiči použili pěnu, kterou plameny zlikvidovali. Po celou dobu likvidace požáru byla dálnice D46 uzavřena v obou směrech. V okamžiku likvidace (za cca 1 hodinu) se zprovoznil směr Brno - Olomouc, druhý směr (Olomouc - Brno), ve kterém se stala nehoda, je stále ještě uzavřen," uvedla v 07:00 ve středu mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Hasiči následně zamezovali úniku ropných látek a pohonných hmot do kanalizace, přečerpávali neuniklé pohonné hmoty z poškozených nádrží nákladních vozidel, osvětlovali místo události a vypomáhali s překládkou nákladů. Překládka kvasnic byla velmi komplikovaná, částečně byl náklad naložen nakladačem, tam, kde se nakladač nedostal, pracovali hasiči ručně s lopatami.

"Požár zničil obě kabiny tahačů, u jednoho byl částečně poškozen i návěs. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, kterou odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice," doplnila Hacsiková.

V současné době jsou hasiči stále na místě, havarovaná vozidla jsou odtažena mimo dálnici, probíhá překládka kari sítí. Následovat bude důkladná očista dálnice a závěrečný úklid. Podle odhadů budou jednotky na místě ještě asi do 9:00.