Reklama

Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka, venku je 4.1 °C

Potvrzeno! Do Olomouce se vrací Uli Jon Roth

Kultura

24.10.2019

Autor: Zuzana Doleželová

Skvělý vánoční dárek dostanou rockoví fanoušci, do Bounty Rock Cafe totiž 18. prosince přijede v rámci sólového turné vynikající německý kytarista Uli Jon Roth, známý mimo jiné jako člen legendárních Scorpions nebo G3.

Uli Jon Roth je špičkový německý kytarista a jeden z prvních, kteří pomohli položit základy neoklasického metalu. Narodil se 18. prosince 1954 v Düsseldorfu. První koncert odehrál už ve 13 letech a bylo jasné, že kytara a hudba obecně budou výrazně formovat jeho svět. Na začátku 70. let založil skupinu Dawn Road. V roce 1973 se připojil ke Scorpions, kde nahradil kytaristu Michaela Schenkera, který odešel do skupiny UFO. Se Scorpions nahrál Roth pět desek, včetně živáku Tokyo Tapes, kterého se prodalo přes milion kusů. V kapele působil nejen jako sólový kytarista, ale také jako skladatel. Od Scorpions odešel roku 1978. Se skupinou Electric Sun poté vydal tři alba. 

Neméně úspěšná je jeho sólová dráha. Proslulá jsou jeho vystoupení s G3 vedle Satrianiho, Petrucciho nebo Schenkra, účastnil se mnoha rockových festivalů po celém světě po boku vynikajících muzikantů, nahrál řadu alb - mezi nimi také například metamorfózy Vivaldiho Čtvera ročních období, nebo v roce 2015 studiovou desku Scorpions Revisited, kde zaznívají Rothovy oblíbené kousky z raného období Scorpions.

"Jsem nadšený, že se Uli vrací po dvou letech od jeho fantastického vystoupení na našem festivalu Bounty Rock Cafe Open Air do Olomouce. Je to opravdu kytarista z té nejvyšší ligy, vždyť hrál i dvakrát v projektu G3 s Joem Satrianim a Johnem Petruccim! Po loňském fenomenálním vystoupení Tonyho MacAlpina v Bounty jsem si říkal, že se mi dlouho nepodaří dovézt někoho takového. A podařilo se," usmívá se pořadatel Dušan Neumann z Bounty Rock Cafe.

Koncert se koná přesně v den Rothových pětašedesátých narozenin, tedy 18. prosince 2019, a to od 20:00. Vstup je 450 korun. Přijďte se odreagovat před vánočními svátky a užít si skvělou podívanou. Navíc budete součástí narozeninové oslavy takové hvězdy, jakou Uli Jon Roth bezesporu je. ;)