Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17.6 °C

Poslední zápas sezony čeká Sigmu 26. července

Sport

7.7.2020

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace (LFA) na svém dnešním zasedání řešil aktuální situaci v klubu MFK Karviná v souvislosti s dohráním aktuálního soutěžního ročníku. Jeho členové jednoznačně a jednomyslně upřednostnili kompletní dokončení stávající fotbalové sezóny sportovní cestou. I s ohledem na karanténní opatření karvinského klubu pak Ligový výbor rozhodl o změnách termínové listiny. LFA to uvedla v tiskové zprávě na svém webu.

Zároveň bylo na sedmnáctého července svoláno mimořádného Ligové grémium, kde se bude okolnostmi dohrání soutěžního ročníku v souvislosti s aktuální epidemiologickou situaci v klubu MFK Karviná a dopady případného nedohrání stávající sezóny zaobírat plénum profesionálních klubů.

Ligový výbor LFA také přijal rozhodnutí o plošném testování hráčů a členů RT klubu MFK Karviná ještě před zasedáním Ligového grémia, aby Ligové grémium mělo aktuální informace o epidemiologické situaci v MFK Karviná.

Všichni členové Ligového výboru jednoznačně preferují sportovní ukončení profesionálních soutěží a chtějí vyčerpat všechny možnosti k dohrání soutěžního ročníku na hřišti. I vzhledem k tomu se rozhodl upravit termínovou listinu tak, aby měl karvinský klub dostatečnou lhůtu na tréninkovou přípravu po skončení nastolené karantény.

Vedení LFA je připraveno poskytnout klubu MFK Karviná maximální součinnost a podporu, aby bylo možné stávající soutěžní ročník dokončit sportovní cestou při respektování oprávněných potřeb klubu samotného i jejich sportovních soupeřů. V souvislosti s tím bude vedeni LFA rovněž iniciovat jednání s vedením Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje o případných dalších podmínkách, za kterých bude moci klub dohrát soutěžní ročník.

Úprava termínové listiny a dokončení letošní sezóny má ode dneška následující scénář:
23.7.2020 - 4. kolo skupiny o záchranu
26.7.2020 – 5. kolo skupiny o záchranu
29.7.2020 – první utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)
1.8.2020 – odvetná utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)

Sigma bude hrát doma proti Zlín v neděli 26. července od 17.00.

Aktuální situace kolem karvinského klubu nijak neovlivní sehrání zbývajícího programu FORTUNA:LIGY včetně kvalifikačního zápasu o Evropskou ligu mezi pátým celkem skupiny o titul a vítězem skupiny o Evropu. V případě, že nebude možné sehrát baráž, budou v souladu s Rozpisem soutěží z nejvyšší soutěže přímo sestupovat dva kluby a z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je nahradí dva nejlepší po kompletně odehraných 30 ligových kolech. (red)

Reklama

Waldorfská ZŠ a MŠ Olomouc

Katalog firem » Vzdělávání a školství » Jesle, Mateřské školy a centra, MŠ s cizojazyčnou výukou

Školka i škola přistupuje ke každému dítěti s ohledem na jeho individualitu. Vzdělávání a výchova vycházejí z waldorfské pedagogiky, která respektuje přirozené potřeby jednotlivce. Vlast...