Reklama

Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana, venku je 12 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Poslední noc s Claudií, Madisonské mosty i Cílová rovinka Nikiho Laudy. Tramtarie nabídne zajímavou podívanou

Kultura

4.9.2019

Autor: red

Divadlo Tramtarie zahajuje 16. sezonu, chystá 4 premiéry, 1 pohádku, projekt pro seniory i hostování v Praze a navíc oslaví 15 let své činnosti. Program startuje v pátek 6. září Kabaretem nahatý Shakespeare.

Přehled chystaných premiér:

Říjen 2019
Vladislav Kracík: Poslední noc s Claudií (crazy komedie)

Očekávaná autorská hra uměleckého šéfa souboru Vladislava Kracíka, který je podepsán pod divácky velice úspěšnými tituly, jako jsou Druhý život Veroniky či Po stopách něžného muže.

Komedie Poslední noc s Claudií je příběh o životě i životě po životě. Základ tvoří tři příběhy o třech mužích v různých životních situacích, z nichž jeden je bývalý sportovec, druhý na mateřské dovolené a třetí frontman úspěšné kapely. Navzájem se neznají, ale náhodné propletení jejich osudů zachrání možná i celý svět. Inspirováno Woody Allenem a Neilem Gaimanem. V hlavní roli Marek Zahradníček. Premiéra: 1. 10. 2019

"Věřím, že se diváci budou u Poslední noci s Claudií smát, je to komedie, i když řekněme trochu jiného typu. Zatímco Veronika a Něžní muži byly především komediemi o vztazích, nyní páchám crazy komedii, tedy komedii švihlou, bláznivou, střelenou. Hodně jsem na to těšil, protože poslední dobou jsem v divadle pracoval na samých vážných, až tragických tématech, jakými byly Anna Karenina, Na Větrné hůrce, či Kupec benátský. Už jsem cítil, že je nutné vyrovnat si karmu nějakým lehčím žánrem a inscenací, kde se blbne a řádí," popisuje umělecký šéf divadla Vladislav Kracík.       

Prosinec 2019
Pavel Gejguš: Cílová rovinka Nikiho Laudy (životopisná hra)

Divadelní pocta nedávno zesnulé legendě závodů formule 1. Humorné i vážné epizody ze života muže, který dvakrát přežil svoji smrt, muže, který byl označován za nejrychlejšího muže planety. V režii Pavla Gejguše,  hostujícího režiséra a bývalého uměleckého šéfa Staré Arény Ostrava.  Premiéra: 5. 12. 2019 

Březen 2020
Robert James Waller: Madisonské mosty (romance)

Divadelní adaptace románu, který proslavilo filmové zpracování Clinta Eastwooda s Meryl Streep v hlavní roli. Křehká romance o dvou lidech, kteří se potkali proto, aby ji zažili. A nikdy o tom nikomu neřekli. Režie Vladislav Kracík  

Květen 2020
Genovese, P. Costella, R. Ravello, F. Bologna, P. Mammini: Jako naprostí cizinci (tragikomedie)

Tragikomedie z naší současnosti. Skupina dobrých a dlouholetých přátel se pravidelně setkává na společných večeřích. Až při jedné takové příležitosti si zahrají nevinnou hru. Každý hovor, který během večeře komukoliv přijde, se dá na hlasitý odposlech, každá sms se přečte nahlas. A děsuplný večer může začít... Adaptaci úspěšného italského filmu uvede Tramtarie v režii mladé nadějné režisérky Hany Marvanové.

Program:

Kromě premiér chystá Divadlo Tramtarie také projekt pro seniory ve spolupráci s Olomouckým krajem a Policií ČR, ve kterém se senioři dozví, jak se zachovat v krizových situacích. Tramtarie nezapomíná ani na děti, během sezony vznikne i nová vzdělávací pohádka, která je provede emocemi, které mohou zažívat při rozchodu svých rodičů.

Divadlo také pokračuje v projektu Pomáhejme s Tramtarií, i v letošním roce vydá kalendář, jehož výtěžek z prodeje pomůže vybrané neziskové organizaci.

"Čeká nás opravdu nabitá sezona, spousta novinek a projektů. Kromě hraní doma se nám rozjelo hostování v Praze, takže kromě Švandova divadla, kam míříme zase na jaře, zahrajeme už letos na podzim hned třikrát v pražském Divadle na Maninách. Čeká nás také výlet do Městského divadla v Děčíne nebo do Jablonce. Připravujeme také Noc divadel v duchu oslav 30. výročí Sametové revoluce," představuje plány na novou sezonu ředitelka divadla Petra Němečková.

Rozhovor s ředitelkou Divadla Tramtarie Petrou Němečkovou naleznete ZDE.