Reklama

Středa 30. září 2020, svátek má Jeroným, venku je 14.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Policisté chytili dealera při výrobě pervitinu. Hrozí mu až pět let

Krimi

23.9.2019

Autor: red

V sobotu policisté dopadli sedmatřicetiletého muže přímo při výrobě pervitinu. Drogy nejen vyráběl a sám užíval, ale také je prodával. Teď mu hrozí až pětiletý trest.

Foto: Policie ČR

"Samotná realizace proběhla v sobotu 21. září 2019, kdy byl sedmatřicetiletý muž, na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, zadržen v místě svého současného bydliště na Olomoucku, právě v okamžiku, kdy vyráběl drogu. Její výrobu však již nestačil dokončit, protože ho 'překvapili' kriminalisté olomouckého TOXI týmu," prozradila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ještě téhož dne provedli kriminalisté také domovní prohlídku v místě jeho současného bydliště, a také prohlídku sklepních prostor, kde měl drogu vyrábět. Tady zajistili stopy související s výrobou i distribucí drog. "Následující den zahájil policejní komisař trestní stíhání sedmatřicetiletého muže, jakožto obviněného ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl minimálně od začátku roku 2019 do doby svého zadržení, za užití přesně nezjištěných léčiv, a to v několika desítkách případů, neoprávněně vyrábět psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin, který měl částečně užít pro vlastní potřebu a částečně distribuovat několika dalším odběratelům na Olomoucku, a to buď za úplatu, zdarma, či protislužbu, a to v různých dávkách a množství. Mezi jeho odběratele patřili muži i ženy. I on sám je uživatelem drogy," doplnila Urbánková.

Obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání probíhá na svobodě.