Reklama

Čtvrtek 1. října 2020, svátek má Igor, venku je 10.6 °C

Pohádku Princezna zakletá v čase uvidí olomoučtí diváci v předpremiéře. Přijedou i tvůrci

Kultura

10.9.2020

roc jap

Do českých kin přichází 17. září nová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase. Ještě předtím ji v exkluzivní předpremiéře uvidí i diváci v Olomouci. Do kina Metropol zamíří příběh s Markem Lamborou, Natálií Germáni, Eliškou Křenkovou či Janem Révaiem už v sobotu 12. září. A doprovodí ho i delegace tvůrců, se kterými je přichystaná beseda. Předpremiérové turné provázejí nadšené ovace diváků.

Více o filmu se dozvíte v Česko-Slovenské filmové databázi. Dosavadní diváci ho v hodnocení vynesli hodně vysoko, v době přípravy tohoto článku dosáhl na 89 %. 

Foto: David Pařík

Režisérem první české fantasy, která se dostala na plátna kin, je Petr Kubík. V hlavních rolích diváci uvidí Marka Lamboru, Natálii Germáni, Elišku Křenkovou, Jana Révaie, Romana Zacha, Veroniku Freimanovou, Simonu Zmrzlou, Martina Dejdara a Martina Písaříka. “Příběh vypráví o lásce, prokletí a o princezně, která se probouzí stále do stejného rána, aby nalezla odvahu postavit se dávné kletbě a zachránila tak království před Černou bouří. Příběh se na jedné straně oprostil od groteskních postav současných pohádek a skromně se inspiruje českou klasikou, na druhé straně odvážně překračuje hranice výpravného a dobrodružného fantasy. Díky kombinaci malebné pohádkovosti a skutečného napětí si může pohádku vychutnat celá rodina a prakticky každá generace,” říká režisér a spoluautor scénáře Petr Kubík. Tvůrci podle něj chtěli natočit příběh, který se bude opírat o staré tradiční české pohádky, ale zároveň bude v něčem jiný, originální. “Proto v Princezně zakleté v čase diváci uvidí i prvky, které známe spíše ze zahraničních fantasy příběhů. Od zářící runy na ruce princezny, přes starobylou magii alchymistů, až k mocným kletbám, kterými vládne čarodějnice Murien. Samozřejmě nechybí ani vtipné scény, které vykouzlí úsměv na tváři malých i velkých diváků, nicméně prioritou pro nás stále zůstal kvalitní a napínavý příběh,“ vysvětluje Kubík.

Pohádka se natáčela na hradě Bouzov, v zatopených lomech v okolí Lipnice nad Sázavou,
v zámeckém areálu v Sobotíně na Šumpersku a na hradě Točník. Na vznik filmu přispěl i Olomoucký kraj a město Olomouc. A právě tady na diváky čeká jedna z předpremiér. V kině Metropol se uskuteční v sobotu 12. září od 17 hodin. Dobrodružný snímek přijede uvést i představitelka hlavní záporné role Simona Zmrzlá, která v pohádce ztvárňuje Murien, havraní paní. Držitelku Českého lva doprovodí delegace tvůrců: režisér Petr Kubík, hudební skladatel Lukáš Daniel Pařík a producent Viktor Krištof. Tato trojice současně stojí za scénářem celého filmu. Tým promítání uvede, po jeho skončení je přichystaná beseda s diváky.