Reklama

Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona, venku je 1.1 °C

Podzimní část celorepublikové Sbírky potravin se blíží, zapojte se i vy!

Zprávy z regionu

19.11.2019

Autor: Zuzana Doleželová

V sobotu 23. listopadu můžete nakoupit potraviny či hygienu potřebným hned ve třiadvaceti prodejnách v Olomouckém kraji. Dobročinná akce se koná v celé České republice, a to od 8:00 do 18:00.

Ilustrační foto

Foto: Kristýna Škabradová

"Sbírka je přímá cesta, jak přispět dobré věci – stačí v obchodě koupit a darovat potravinu konkrétní organizaci. Její zástupce poznáte podle zelených zástěr," uvedla Zuzana Fialová z Potravinové banky v Olomouckém kraji, která se na organizaci akce podílí.

Dary poputují prostřednictvím potravinových bank přímo do charit, nadějí a neziskových organizací. Pomohou tak například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením nebo bez domova. Nejvíce pomohou trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy, polévky, rýže, luštěniny, dětská výživa, těstoviny nebo olej. Kromě toho je vhodná také základní a dětská drogerie. 

Kde přesně v Olomouci můžete svým nákupem přispět?

Globus, Pražská ul.
Makro, Olomoucká ul.
Tesco, Kafkova ul.
Lidl, Lazecká ul.
Lidl, Velkomoravská ul.
Albert, Galerie Šantovka, Polská ul.
Albert, OC Olympia, Olomoucká ul.
Billa, Jeremiášova ul.
Kaufland, Štursova ul.

Přispět ale také mohou lidé při online nákupech. Na portálech Rohlík.cz a iTesco bude možné nakoupit od 20. listopadu do 3. prosince.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

PETARDA PRODUCTION a.s.

Katalog firem » Kultura a umění » Agentury, organizace

Full servis při realizaci společenských, kulturních a sportovních akcích. Postaráme se o námět, zpracujeme scénář i dramaturgii, zrealizujeme produkci a režii.