Reklama

Úterý 7. července 2020, svátek má Bohuslava, venku je 14.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Po hokeji bylo ve městě rušno. Osmnáctiletý mladík zaútočil na strážníka

Krimi

14.8.2019

Autor: red

Večer bylo ve městě pořádně rušno. Skupinka, která se vracela po hokejovém utkání domů, vzbudila v centru poprask. Zasahovat museli přivolaní strážníci a ani potom se celá událost neobešla bez potíží. Osmnáctiletý mladík jednoho ze strážníků napadl.

Ilustrační foto

Foto: Archiv redakce

"V úterý 13. 8. 2019, kolem dvacáté hodiny, jsme prostřednictvím operačního střediska Městské policie Olomouc přijali oznámení o narušení veřejného pořádku na ulici Pöttingeova a následně na tř. Spojenců v Olomouci skupinkou osob, které se měly vracet ze skončeného hokejového utkání. Jedna z těchto osob (osmnáctiletý mladík) měla pak jednoho ze strážníků Městské policie Olomouc, který prováděl služební úkon - řešil přestupková jednání a ztotožňoval osoby - fyzicky napadnout. V této souvislosti zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na čtyři léta," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Veškeré okolnosti a souvislosti jsou v šetření. Přestupky proti veřejnému pořádku jsou v řešení strážníků Městské policie Olomouc.