Reklama

Úterý 29. září 2020, svátek má Michal, venku je 10.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Plesová sezona v Olomouci: vyberte si ten svůj ples, víme o všech

Kultura

15.12.2017

Autor: jap

Plesová sezona je tady. Kolotoč plesů už se točí a potrvá až do dubna. Svůj ples nabídnou kromě středních škol, které se budou loučit s maturanty, i všechny významné instituce ve městě, ale také nejrůznější profesní a zájmové spolky. Vyberte si z naší nabídky. Víme o všech.

Obrázek

Sto let od vzniku Československa připomene Městský bál, který se koná 13. ledna v Pavilonu A. K tanci a poslechu bude hrát mimo jiné i skupina Melody Makers, jejíž frontman Ondřej Havelka je současně i moderátorem večera. Chystá se i historická módní přehlídka či taneční akademie pro hosty.

Čtvrtstoletí v lednu oslaví i stálice sezony: Hanácký bál. Koná se 20. ledna v RCO a čeká na vás dokonce i zabíjačka!

Mimořádnou událostí sezony bude bezpochyby Business ples. Ten si klade za cíl být více než jen "klasický regionální" ples. To vše nejen díky zvučným jménům a kvalitnímu programu. Ples 26. ledna v NH hotelu nabídne koncept, který na jinak bohaté plesové mapě Olomouce doposud nebyl. A návštěvníci si mohou vychutnat nejen hvězdné moderátorské duo Eva Decastelo a Jakub Kohák, ale také krásnou Terezu Kerndlovou, Tonyu Graves či Vašo Patejdla. Akce se navíc zúčastní kromě regionálních osobností také známí čeští byznysmani, investoři a představitelé české start-up scény. A s nimi si návštěvníci mohou i popovídat.

Skvělou zábavu nabídne také Rockový ples. Místo obleků vytáhněte kožené bundy, tohle není nic pro Popelku. Koná se už 27. ledna!

Může se hodit

Tradiční akcí sezony je i ples Dobrého místa pro život. Koná se 10. února v NH Hotelu. Ve stejný den se v Pavilonu A koná poněkud netradiční Lidový bál v cirkuse

Velkou akcí plesové sezony je i Omega Olomoucký ples. Koná se 16. února v NH Hotelu a tentokrát proběhne v černobílém stylu. A program je velký: přijede devadesátková hvězda East 17, Lucie Bílá, Rey Koranteng s Lucií Borhyovou, Václav Noid Bárta a další.

Své plesy pořádá i univerzita, městské podniky a v nabídce je samozřejmě celá řada plesů maturitních. Stačí si vybrat z toho, co olomoučtí pořadatelé přichystali. Plesové dění bedlivě sledujeme a stejně jako v minulých letech pro vás opět přinášíme přehled plesů ve městě a blízkém okolí. Informace do něj doplňujeme průběžně podle informací pořadatelů. Pokud sami pořádáte ples a nenašli jste ho, napište nám na e-mail redakce@olomouc.cz, rádi ho zařadíme.

jap